Annesi Cezaevinde Olan Lösemi Hastası Solin, Başbakan'dan Yardım İstedi - Son Dakika

Annesi Cezaevinde Olan Lösemi Hastası Solin, Başbakan'dan Yardım İstedi

Annesi Cezaevinde Olan Lösemi Hastası Solin, Başbakan\'dan Yardım İstedi
Son Güncelleme: 10.02.2013 15:00

Şırnak' ın Cizre ilçesinde Belediye başkan yardımcısı olarak görev yaparken Eylül 2011 tarihinde KCK operasyonu kapsamında tutuklanan Hanım Onur'in lösemi hastası 5 yaşandaki kızı Solin Onur, annesinin yanında olması için Başbakan Erdoğan'dan...

Şırnak' ın Cizre ilçesinde Belediye başkan yardımcısı olarak görev yaparken Eylül 2011 tarihinde KCK operasyonu kapsamında tutuklanan Hanım Onur'in lösemi hastası 5 yaşandaki kızı Solin Onur, annesinin yanında olması için Başbakan Erdoğan'dan yardım istedi. Annesi yanında olmadığı için tedaviye cevap veremeyen Solin için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin devreye girerken, Cizre Kaymakamı Şenol Koca, Bakan Şahin için aileyi ziyaret ederek tedavi için yapılması gereken her türlü imkan ve kolaylığı sağlayacaklarını söyledi. Annelerine yazdıkları şarkıları kameralara okuyan Onur kardeşler ise, annelerine yanlarında görmek istediklerini söylediler.

Cizre Belediye Başkan Yardımcısı ikin Eylül 2011 tarihinde KCK davasından tutuklanan Hanım Onur'un lösemi hastası olan 5 yaşındaki kızı Solin ve Epilepsi hastası 7 yaşındaki oğlu Mirhat Onur için sosyal medyada başlatılan kampanya üzerine olaya Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin el koyarak çocukların tedavisi için devreye girdi. Bakan Şahin'in talimatı üzerine Cizre Kaymakamı Şenol Koca, dün aileyi evinde ziyaret ederek çocukların tedavisi için ellerinden gelen bütün imkanların seferber edileceğini söyledi. Kaymakam Koca'nın ziyaretinden sonra kameralar aracılığı ile annesine yazdığı şarkıyı Kürtçe okuyan 5 yaşındaki Solin şarkısında, "Bahar gelip geçti, gözlerim hep seni bekler. İsteklerim yerine gelmiyor, bu ayrılık bitsin artık vallahi çok zordur"dedi. Solin'in ağabeyi Mirhat da annesine yazdığı şarkıyı Türkçe söyleyerek anne özlemini dile getirdi.

Mirhat Onur, Başbakan Erdoğan'a seslenerek, "Benim gibi binlerce çocuk var. Hepimiz annelerimizi özlüyoruz. Başbakanımızın annesi öldü, ne kadar üzüldüğünü gördük. Bizim annemiz cezaevinde. Başbakan hiç annesini özlemiyor mu? Her çocuk annesinin yanında, her anne de çocuğunun yanında olmak ister. Annem bırakılsın. Anneler gününde annemiz bizim yanımızda değildi. Annemiz yanımızda olmadığı için çok üzülüyoruz. Biz annemizi istiyoruz. Başbakan'dan yardım bekliyoruz"diye konuştu.

Hanım Onur'un annesi Ayşe Yural ise, barış istediklerini ve barışın gerçekleşmesi için başlatılan bir süreç olduğunu hatırlatarak, "İnşallah iyi bir barış gelir, herkes rahatça ailesine ve çocuklarına kavuşur. Annelerinin bu çocukların yanında olması lazım, morala ihtiyaçları var. Tutuksuz yargılansın en azından, çocuklarıyla uğraşır çocuklarını doktora götürür. Onun sorumluluğu ben ne kadar yapsam da anneleri gibi olamam. Kızımın serbest bırakılması lazımdır. Çocukları anneleri yanında olmadığı için tedaviye istenilen düzeyde yanıt veremiyor. bu konuda yetkililerden yardım ve destek bekliyoruz"diye konuştu.

Rİ(GG)FOTOĞRAFLI

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Annesi Cezaevinde Olan Lösemi Hastası Solin, Başbakan'dan Yardım İstedi - Son Dakika


Advertisement