Annesinin Organlarını Bağışladı - Son Dakika

Annesinin Organlarını Bağışladı

Annesinin Organlarını Bağışladı
Son Güncelleme: 10.07.2014 14:31

Denizli’de, annesi beyin kanamasından ölen genç, annesinin organlarını bağışladı.

Denizli'de, annesi beyin kanamasından ölen genç, annesinin organlarını bağışladı. Annenin iki böbreği ve karaciğeri alınarak İzmir'e götürülürken, oğlu organ bağışına dikkat çekti.

Denizli'de yaşayan 51 yaşındaki Güley Kandemir, üç gün önce beyin kanaması geçirdi. Yakınlarının müdahalesiyle Denizli Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Kandemir'in beyin ölümü dün gece geç saatlerde gerçekleşti. Bu aşamada Denizli Devlet Hastanesi doktorları, Güley Kandemir'in organlarının bağışlanması için oğlu Savaş Öğünç (25) ile görüştü. Bir süre sonra oğul ikna edilirken, hastane doktorları anne Güley Kandemir'in iki böbreğini ve karaciğerini aldı. Annenin iki böbrek ve karaciğeri için yoğun bir çalışma başlatılırken, İzmir'den gelen bir ekip, organları alarak İzmir'e hareket etti. Organların İzmir'de 3 kişiye nakledileceği belirtildi.

Denizli Devlet Hastanesi'nde organ bağışıyla ilgili düzenlenen basın toplantısına Denizli Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Osman Acar, doktorlar ve annesinin organlarını bağışlayan Savaş Öğünç katıldı. Toplantıda konuşan Osman Acar, hem üzüntü hem sevinç yaşadıklarını belirterek şöyle konuştu: "Şu an 3 hastamıza organlar naklediliyor. İki böbrek ve 1 karaciğer İzmir'e gönderildi. Buradaki hastalara organlar nakledilecek. Ülkemizde çok fazla sayıda organ nakli bekleyen hasta var. Bu şekilde hassasiyet gösterirsek bu hastalar azalacaktır."

Annesinin organlarını bağışlayan oğul Savaş Öğünç de, annesini kaybettiği için üzgün olduğunu belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: "Birisinin hayatı sönerken birinin hayatı başlıyor. Bir insanı kurtardığımız zaman bir insan hayat buluyor. Buna vesile olmak kadar güzel bir şey yok. Dinimizde hayat kurtarmanın önemine değiniliyor. Doğru bulduğum şeyi yaptım. Annem hayattayken çok rahat yaşamadı. Hastalıkları vardı. Ben annemin organlarını bağışlayıp başkasının ağrılarını dindirdim. Annemin bir organının başkasında yaşaması onun da yaşaması demektir."

Savaş Öğünç, öldükten sonra kendi organlarının da bağışlanmasını istedi. - DENİZLİ

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Annesinin Organlarını Bağışladı - Son Dakika


Advertisement