Antakya'nın Tarihi ve Dar Sokaklarında Çöpler 'Eşeklerle' Toplanıyor - Son Dakika

Antakya'nın Tarihi ve Dar Sokaklarında Çöpler 'Eşeklerle' Toplanıyor

18.11.2018 11:48

Antakya'nın tarihi ve dar sokaklarında çöpler 'eşeklerle' toplanıyor Temizlik personeli Hasan Köseli 23 yıldır eşeklerle mahallenin çöpünü topluyor Hasan Köseli: "Araba ve triportörün girmediği yerlerde eşeklerle çalışıyoruz"HATAY - Antakya'da kentin tarihi ve dar sokaklarında çöp...

Antakya'nın tarihi ve dar sokaklarında çöpler 'eşeklerle' toplanıyor

Temizlik personeli Hasan Köseli 23 yıldır eşeklerle mahallenin çöpünü topluyor

Hasan Köseli: "Araba ve triportörün girmediği yerlerde eşeklerle çalışıyoruz"

HATAY - Antakya'da kentin tarihi ve dar sokaklarında çöp arabasının giremediği yerlerde çöpler eşekler aracılığıyla toplanıyor.

Antakya'da kentin doğu yakasındaki dar ve dik sokaklı 15 mahallesinde çöp toplama çalışmaları belediye işçileri ve 3 eşekle gerçekleştiriliyor. Antakya Belediyesi tarafından uzun yıllardır devam eden uygulamada çalıştırılan eşeklerin sağlık güvenceleri, ikramiyeleri ve doğum izinleri bulunuyor. Haftada bir gün istirahat için izin kullanan eşekler, motorlu araçların giremediği Antakya'nın tarihi dar sokaklarında biriken çöplerin toplanmasında kullanılıyor. 5 saatte 15 mahallenin dar sokaklarının çöplerini toplayan eşeklerin mesaisi her gün saat 21.00'da başlayıp saat 02.00'da sona eriyor. Antakya Belediyesi'nin bünyesinde çalıştırılan eşeklerin bakımları da temizlik elemanları tarafından yapılıyor.

23 yıldır eşeklerle çöp toplayan Antakya Belediyesi temizlik personellerinden Hasan Köseli, Antakya'nın dar sokaklarını eşekler yardımıyla temizlediklerini söyledi. Antakyalılara daha güzel hizmet vermek için çabaladıklarını ifade eden Köseli, "Antakya Belediyesi'nin bizlere verdiği merkeplerden (eşek) çöp taşıyoruz. Saat 21.00 ile 02.00 arasından vatandaşlarımıza temiz bir çevre için hizmet veriyor, Antakya'nın dar sokaklarını temizliyoruz. Arabanın girmediği, triportörün girmediği yerlerde eşeklerle güzelce bir temizlik yapıyoruz. Halkımıza daha güzel hizmet verebilme çabasındayız" dedi.

Antakya'nın Tarihi ve Dar Sokaklarında Çöpler 'Eşeklerle' Toplanıyor
Antakya'nın Tarihi ve Dar Sokaklarında Çöpler 'Eşeklerle' Toplanıyor
Antakya'nın Tarihi ve Dar Sokaklarında Çöpler 'Eşeklerle' Toplanıyor
Antakya'nın Tarihi ve Dar Sokaklarında Çöpler 'Eşeklerle' Toplanıyor

- Kaynak: İHA

Son Dakika Genel Antakya'nın Tarihi ve Dar Sokaklarında Çöpler 'Eşeklerle' Toplanıyor - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Bolu Kuzfındık köyünde bir evde çıkan yangın, rüzgarın da etkisiyle bütün köye sıçradı Liverpool Ozan Kabak için 20 milyon sterlini gözden çıkardı Sınırın İran tarafında kalan çocukların, Azerbaycan askerlerine yaptığı sevinç gösterisi böyle görüntülendi Daha büyük bir acı yok! Otomobilin arkasında duran oğlunu fark etmeyerek 25 metre sürükledi Erzurum-G.Saray maçı sonrası, Erman Toroğlu hakem Arda Kardeşler'e patladı: Midem bulanıyor TEM Otoyolu Bolu Dağı Tüneli yeniden trafiğe kapatıldı Gözü gibi büyüttüğü iki evladından biri mezara diğeri hapse girdi! Melek'in annesinin ağıtları köyü inletti İstanbul'da kafeteryada taciz iddiası! Çalışanlar fark etti, sopayla dövdü