Antakya'ya Teleferik Müjdesi - Son Dakika

Antakya'ya Teleferik Müjdesi

12.01.2012 12:49
Antakya'ya Teleferik Müjdesi, System.String[]

Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Antakya Teleferik Projesinin yapım çalışmalarına bu ayın sonlarında başlayacaklarını söyledi.

Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Antakya Teleferik Projesinin yapım çalışmalarına bu ayın sonlarında başlayacaklarını söyledi.

Savaş, muhtarlar ile yaptığı toplantıda, Habib-i Neccar Dağı'ndan İplik Pazarı Hasan Hocamoğlu Parkı yanına uzanan, kuş uçuşu 1100 metre mesafede, saatte ortalama 1200 kişiyi taşıyabilme kapasitesine sahip teleferikle 13 dakikada çıkıp inilebileceğini söyledi. Savaş, "Antakya'yı panaromik bir şekilde izleyebileceğimiz önemli bir eserimiz olacak. Bu yılın sonlarına doğru tamamlamayı hedeflediğimiz teleferik projemizi hemşehrilerimizin ve şehrimizi ziyaret eden yerli ve yabancı turistlerin hizmetine sunacağız" dedi.

Mahalle ve Köy Muhtarları Derneği Başkanı Mustafa Aslanoğlu'na ev sahipliğinden dolayı teşekkür eden Başkan Savaş, taleplerin değerlendirildiği, mahallelerin sorunlarının çözümüne yönelik faydalı olan, ayrıca kentte gerçekleştirilen faaliyetlerin paylaşıldığı bu tür toplantıların periyodik olarak devam edeceğini kaydetti. - HATAY

Antakya'ya Teleferik Müjdesi

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Antakya'ya Teleferik Müjdesi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Gaziantep Teknik Direktörü Marius Sumudica, Etik Kurulu'na sevk edildi Real Madrid, evinde Shakhtar Donetsk'e 3-2 mağlup oldu Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Azerbaycan'dan asker talebi gelirse Türkiye tereddüt etmez Masumlar Apartmanı'nın "Han"ı Birkan Sokullu'nun eski eşinin ünlü oyuncu olduğu ortaya çıktı Oxford'un koronavirüse karşı geliştirdiği aşıyı gönüllü olarak deneyen hasta hayatını kaybetti Bakan Koca, Cem Yılmaz'ın sağlık çalışanlarıyla ilgili çağrısına olumlu yanıt verdi Son Dakika: Türkiye'de 21 Ekim günü koronavirüs kaynaklı 68 can kaybı, 2013 yeni hasta tespit edildi Bilim insanlarından yeni araştırma! Koronavirüsün insanı nasıl hasta ettiği ortaya çıktı