Son Dakika Haberleri: Yaratıcı Şehirler Ağına Dahil Edilen Antakya'da, Künefeciler Derneği Kuruldu

Yaratıcı Şehirler Ağına Dahil Edilen Antakya'da, Künefeciler Derneği Kuruldu

3 ay önce

UNESCO tarafından gastronomi alanında 'Yaratıcı Şehirler Ağı'na dahil edilen, kendine has özellikleri ve zengin yemek çeşitliliğine sahip Hatay'da, Künefeciler Derneği kuruldu.

Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) tarafından gastronomi alanında "Yaratıcı Şehirler Ağı"na dahil edilen, kendine has özellikleri ve zengin yemek çeşitliliğine sahip Hatay'da Künefeciler Derneği kuruldu. KÜNDER (Künefeciler Derneği) Başkanı Mustafa Görgen, derneklerinin Tarihi Kurşunlu Han'daki ilk toplantısında, amaçlarının Antakya'nın tescilli künefesinin ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtımına katkı sağlamak olduğunu kaydetti.

"MEMLEKETİMİZE HAYIRLI OLSUN"

Dernek olarak sektörün esnafını bir araya getirerek sorunlara ortak çözümler üretmeyi planladıklarını söyleyen Görgen, "KÜNDER ve üniversite işbirliğiyle eğitim sınıfı açmak istiyoruz. Bu sektörün daha profesyonel eğitilmesi ve gerçek Antakya künefesinin yapılabilmesi adına eğitim altyapısını oluşturacağız. Bu amaçlarla yola çıktık. Memleketimize hayırlı olsun." ifadelerini kullandı. Toplantıya, kentte künefecilik yapan esnaf ve dernek yönetimi katıldı.
Zengin Olma Hayali Kuran Defineciler, Kendilerini Patlattı Cumhur İttifakı'nın Çeşme Adayı, Ailevi Sebeplerden Dolayı Adaylıktan Çekildi

Dansöz Didem'i Parçalayıp Ormana Gömen Cani Baba, Suçunu İtiraf Etti