ANTALYA Aspendos Antik Tiyatrosu festival öncesi dezenfekte edildi - Son Dakika

ANTALYA Aspendos Antik Tiyatrosu festival öncesi dezenfekte edildi

05.09.2020 10:59

Aspendos Antik Tiyatrosu festival öncesi dezenfekte edildiAntalya'nın Serik ilçesindeki tarihi Aspendos Antik Tiyatrosu'nda bu yıl 27'ncisi düzenlenecek 'Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali' kapsamında dezenfente işlemi yapıldı.

Aspendos Antik Tiyatrosu festival öncesi dezenfekte edildi

Antalya'nın Serik ilçesindeki tarihi Aspendos Antik Tiyatrosu'nda bu yıl 27'ncisi düzenlenecek 'Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali' kapsamında dezenfente işlemi yapıldı. Bu akşam başlayacak festival öncesi sahne alanı, seyir alanı, giriş turnikeleri ve umumi alanları ilaçlandı.

Devlet Opera ve Balesi (DOB) Genel Müdürlüğü tarafından Serik'e bağlı Belkıs Mahallesi'nde bulunan tarihi Aspendos Antik Tiyatrosu'nda bu yıl 27'ncisi düzenlenecek 'Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali' öncesinde, Serik Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri ilaçlama çalışması yaptı. Ekipler özellikle antik tiyatronun konser verilecek sahne alanı, seyir alanı, giriş turnikeleri ve umumi alanları ilaçladı.

5- 12 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek festivalin açılışı bugün saat 21.00'de Şef Murat Cem Orhan'ın yöneteceği gala konseriyle start alacak. Açılış konserini Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz' da izleyecek. Konserde Antalya DOB sanatçıları mezzo soprano Ferda Yetişer, soprano Simge Büyükedes, tenor Efe Kışlalı, bariton Eralp Kıyıcı solist sanatçılar olarak sahnedeki yerlerini alacak.

SENFONİK HALK EZGİLERİ

Konser, 9 Eylül Çarşamba akşamı 'Üç Soprano, Üç Bas' konseriyle devam edecek. Konserde, opera aryalarından napolitenlere, senfonik halk türkülerinden klasik sanat müziğine uzanan geniş bir repertuar ile Türk ve dünya sahnelerinde başarılarını kanıtlamış sopranolar Funda Ateşoğlu, Çiğdem Önol, Esin Talınlı ile baslar Tuncay Kurtoğlu, Tevfik Rodos, Zafer Erdaş sahnede olacak. Orkestrayı Şef Tulio Gagliardo yönetecek.

SAHNE GENÇ YILDIZLARIN

27'nci Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali'nin kapanışı, 12 Eylül Cumartesi akşamı 'Genç Opera Yıldızları' konseriyle gerçekleşecek. Gecede, Türkiye'de Cumhuriyetin ilk yıllarından itibaren çok sesli müzik çalışmalarında akademik kurallara göre dünya standartlarında temsiller veren ve zengin repertuarı ile dünya klasik müzik arenasında önemli yeri olan Devlet Opera ve Balesi'nin gelecek vadeden opera yıldızları opera severlerle buluşacak. Orkestra Şefi Murat Cem Orhan'ın yöneteceği Antalya DOB Orkestrası'na sopranolar Işılay Meriç Karataş (Antalya DOB), Saliha Aktaş (Mersin DOB), Ayşe Şenol (İzmir DOB), Mezzo Soprano Tuğçe Oğuzülgen (Antalya DOB), tenor Berk Dalkılıç (İstanbul DOB), Bas Doğukan Özkan (İzmir DOB), Bas Murat Göçken (Samsun DOB), Bariton Gürhan Gürgen (Ankara DOB) eşlik edecek.

SOSYAL MESAFE KURALLARI

Temsillerin yapılacağı açık hava oturma düzeninde Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen pandemi kurallarına harfiyen uyulacak. Aileler ve çiftler arasında sosyal mesafe kuralları gözetilecek.

ANTALYA Aspendos Antik Tiyatrosu festival öncesi dezenfekte edildi
ANTALYA Aspendos Antik Tiyatrosu festival öncesi dezenfekte edildi
ANTALYA Aspendos Antik Tiyatrosu festival öncesi dezenfekte edildi
ANTALYA Aspendos Antik Tiyatrosu festival öncesi dezenfekte edildi

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel ANTALYA Aspendos Antik Tiyatrosu festival öncesi dezenfekte edildi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Eski Sağlık Bakanı Osman Durmuş, 73 yaşında hayatını kaybetti Varela'nın baldırına basan Josef de Souza direkt kırmızı kart gördü İkinci kattan beton zemine düşen 2 yaşındaki çocuk, yaşamını yitirdi Son Dakika: Hatay'da terör saldırısı! Herhangi bir can kaybı yok, operasyon devam ediyor Mehmet Akif Alakurt'tan yine gündeme bomba gibi düşecek hareket! İçki içip araç kullandı Fransa'da muhalefetten Macron eleştirisi: Erdoğan'a karşı kontrolünü kaybetti Ermenistan Başbakanı Paşinyan'ın eşi Anna Hakobyan: Kadın birlikleri oluşturup eğitimlere başlıyoruz Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ersin Tatar arasında dikkat çeken diyalog: Kapalı Maraş'ta piknik yapalım