Antalya Balesi'nden Yeni Eser "Don Kişot" - Son Dakika

Antalya Balesi'nden Yeni Eser "Don Kişot"

14.12.2012 17:18
Antalya Balesi'nden Yeni Eser

İspanyol yazar Miguel de Cervantes Saavedra'nın ünlü eseri "Don Kişot" bale sahnesine taşındı.

Antalya Devlet Opera ve Balesi'nin önümüzdeki günlerde prömiyerini gerçekleştireceği "Don Kişot" , Mehmet Balkan'ın koreografisi ile sanatseverlerle buluşacak. L.Minkus'un bestelediği ve Andrea Barlog'un müzik düzenlemelerini yaptığı bale eserini sahneye koyan isim ise Lale Balkan. Antalya'da ilk kez seyirci ile buluşacak olan "Don Kişot" balesi , 22 Aralık Cumartesi günü saat 20:00'da Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde izlenebilir. İspanya'nın Altın Çağı'nın en akıcı örneklerinden biri kabul edilen eser, bale sahnesinde de izleyicilere görsel bir şölen sunuyor.

Prömiyer 22 Aralık'ta…

Bu sanat sezonunda oldukça yoğun bir tempoyla çalışan ve provalarına aralıksız devam eden Antalya Balesi , Don Kişot 'ta da başarılı performanslarıyla dikkat çekiyor. Eserin son hazırlıklarının yapıldığı şu günlerde dansçılarda prömiyer heyecanını yaşıyor.Don Kişot 'ta dekor Tayfun Çebi, kostüm Serdar Başbuğ ve ışık Mustafa Eski imzası taşıyor. Eserde Murat Özdemir ,Cem Kaytmaz " Don Kişot ", Müge Ünal, Esra Taner " Dulciena " , İlke Kodal , Müge Ünal , Burcu Olguner " Kitri " , Tolga Burçak, Dolun Doyran, Erhan Güzel " Basil", Derya Tokgöz, Selin Berkmen, Esra Taner " Mercedes" , Volkan Sayıner , Evren İskender " Gamaj" karakterinde dönüşümlü olarak dans edecekler.

Antalya Balesi'nden Yeni Eser Don Kişot

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Antalya Balesi'nden Yeni Eser 'Don Kişot' - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Ibrahimovic'ten Ronaldo'ya koronalı gönderme: Sen Zlatan değilsin, virüse meydan okuma Yapay zekalı kameralar, hakemin keliyle topu karıştırınca gol ekrana yansımadı Slovakyalı şirket, üç dakika içerisinde otomobilden uçağa dönüşen araç geliştirdi Son Dakika! Putin: Karabağ görüşmelerinde Türkiye dahil birçok ülke yer almalı Son dakika: Yükselişleri durdurulamıyor! Dolar ve euro rekor üstüne rekor kırıyor Ünlü oyuncu Melisa Döngel, arkadaşlarıyla gittiği kafeye alınmayınca olay çıkardı: Sizi bitireceğim Bu acıya yürek dayanmaz! Evde çıkan yangında kardeşler mahsur kaldı, 8 aylık bebek kurtarılamadı Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hajiyev: Karabağ'ın sözde Savunma Bakanı Celal Harutyunyan cehenneme gönderildi