Antalya Büyükşehir Belediyesi Baş Antrenörü Sakota: Önemli Bir Galibiyet Aldık - Son Dakika

Antalya Büyükşehir Belediyesi Baş Antrenörü Sakota: Önemli Bir Galibiyet Aldık

01.01.2012 19:58
Antalya Büyükşehir Belediyesi Baş Antrenörü Sakota: Önemli Bir Galibiyet Aldık, System.String[]

Antalya Büyükşehir Belediyesi Baş antrenörü Dragan Sakota, Trabzonspor karşılaşmasında önemli bir galibiyet aldıklarını söyledi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Baş antrenörü Dragan Sakota, Trabzonspor karşılaşmasında önemli bir galibiyet aldıklarını söyledi.

Beko Basketbol Ligi'nin 12. haftasında oynadıkları Trabzonspor maçının kendileri için de büyük önem daşıdığını belirten Baş antrenör Dragan Sakota ile oyuncu Melih Mahmutoğlu, kazandıkları için çok mutlu olduklarını söylediler.

Oyuncularını Trabzonspor karşılaşmasında alınan galibiyetten dolayı kutlayan Antalya Büyükşehir Belediyesi Baş antrenörü Dragan Sakota, "İki takım için de çok önemli bir maçtı. Belki iki maç galibiyeti değerindeydi çünkü iki takımda aynı sırada tek galibiyetle yer alıyordu. Bu yüzden bu galibiyet bizim açımızdan çift galibiyet değerindeydi." dedi.

Bu maçta özellikle çok iyi savunma yapmaları gerekiyordu, bunu da başardıklarını belirten Sakota, "Ayrıca rakibimizin en etkili isimlerinden olan Gibson üzerinde de etkili bir savunma yaptık ve kolay basket bulma şansı vermedik. Diğer oyuncularım da aynı şekilde çok iyi savunma yaptılar ve toplamda iyi bir ribaund sayısı yakaladık ki bu bizim açımızdan çok iyi bir rakam. Özellikle maçın sonunda çok enerji harcamadan bu farkı koruyarak kazanmayı başardık." diye konuştu.

İlk geldiği hafta takımı tanımak ve neler yapabileceğini görmek için zamana ihtiyacı olduğu söyleminin hatırlatılması üzerine Sakota şunları söyledi:

"Tabiî ki bazı eksiklerimiz ve bazı problemlerimiz var. Mesela DeAngelo Casto sakatlığından dolayı bizimle birlikte değil. Kendisi tecrübeli ve iyi bir oyuncu, bu maçta eksikliğini hissettik. Gördüğünüz gibi guard Corey Fisher'a 38 dakika süre verdik. Bir oyuncuya bu kadar uzun süre vermek benim yapmak istediğim bir şey değil. Ama onun pozisyonunda değişiklik yaptığımız zaman alternatifi olabilecek bir oyuncumuz daha yok.

Son haftalarda yabancı oyuncularımıza çok uzun süreler verdim, önümüzde ki maçlarda bunun bizi nasıl etkileyeceğini hep birlikte göreceğiz. Tabii birde uzun bir oyuncuya ihtiyacımız var, bu değişikliği yaptıktan sonra da tam anlamıyla bir takım olup, önümüzü görebiliriz."

Antalya Büyükşehir Belediyesi oyuncusu Melih Mahmutoğlu ise kazandıkları Trabzonspor karşılaşmasıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Bizim için çok önemli ve zor bir maçtı. Antrenör değişikliğinin rakibimizi olumlu yönde etkileyeceğini biliyorduk. Onun için bu hafta çok ciddi çalıştık. Bildiğiniz gibi bir galibiyetimiz vardı, rakibimizin de bir galibiyeti vardı. Bu nedenle daha da önem kazandı maç.Kazandığımız için çok mutluyuz." dedi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Baş Antrenörü Sakota: Önemli Bir Galibiyet Aldık

Kaynak: CHA

Son Dakika Spor Antalya Büyükşehir Belediyesi Baş Antrenörü Sakota: Önemli Bir Galibiyet Aldık - Son Dakika Spor


YORUMLAR

Son Dakika

Cemal Hünal, sağlık sorunları nedeni ile Survivor 2021'e veda etti Acun'un takımı Fortuna Sittard, kupada Nijmegen'e uzatmada 3-2 yenilerek elendi Esnafın üşümesin diye üzerine battaniye örttüğü kişi, iş hanında ölü bulundu Yunanistan'da kara kuvvetleri için zorunlu askerlik 9 aydan 1 yıla çıkarılıyor Marketten dönen çift kurşuna dizildi! Camdan bakan çocuk anne ve babasının cansız bedenini gördü Mansur Yavaş'tan Ankara'da yaşayan EYT'lilere müjde: GSS primlerini ödemeye başlıyoruz Sereney Sarıkaya rekor bir ücret karşılığında ATV'nin yeni dizisiyle ekranlara dönüş yapıyor Makedonya'dan sınır dışı edilen Sedat Peker suskunluğunu "Yanvar Katliamı" ile bozdu