Son Dakika Haberleri: Antalya Cumhuriyet Meydanı Açılışında Murat Boz Konseri

Antalya Cumhuriyet Meydanı Açılışında Murat Boz Konseri

3 ay önce

ANTALYA'da 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları Murat Boz konseri ile devam etti.

Antalya Cumhuriyet Meydanı Açılışında Murat Boz Konseri, System.String[]
ANTALYA'da  30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları  Murat Boz konseri ile devam etti. Konser öncesi  Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yenilenen Cumhuriyet Meydanı'nın açılışı yapıldı.

'Cumhuriyet Meydanı Kentsel Tasarım Projesi' kapsamında Temmuz ayından başlatılan yenileme çalışmaları tamamlandı.  30 Ağustos Zafer Bayramı konseri öncesi  Antalya protokolunun katıldığı törenle meydanın açılışı yapıldı. Açılışa, Büyükşehir Belediye Başkanı  Menderes Türel, İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya ile  Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere ve çok sayıda davetli katıldı.

Antalyalıların yoğun ilgi gösterdiği gecede konuşan Başkan  Menderes Türel, 95 yıl önce hürriyet ve istiklal savaşını kazanan büyük komutan Gazi  Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını bir kez daha minnetle andıklarını belirterek şöyle konuştu:

"95 yıl önce  Sakarya'da,  Dumlupınar'da dalgalanan şanlı bayrağımız bugün burada  Antalya Cumhuriyet Meydanı'nda aynı heyecanla dalgalanmaktadır. Bayrağımızı yere düşürmeyen bütün kahramanları ve şehitlerimizi saygıyla anıyoruz. 30 Ağustos coşkusu için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.  Atatürk,  Antalya için 'Dünyanın en güzel yeri' demiştir. Bizim hedefimiz  Atatürk'ün sözünü yerine getirmektir.  Antalya bu sıfata layıkıyla taşımaktır. 2023, yani Cumhuriyetimizin 100'üncü yılında bu hedefe tam anlamıyla ulaşmak mecburiyetindeyiz. 30 Ağustos vesilesiyle hem  Zafer Bayramı kutlaması, hem de Cumhuriyet Meydanı'nın yeni düzenlemesinin açılışını yapıyoruz. Cumhuriyet Meydanı'nı adına layık bir meydan yapmanın mutluluğunu yaşıyorum." 

Konuşmasının ardından Başkan Türel kalabayığın arasına inerek,  Murat Boz'un konserini izledi. Türel'e, İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, elinde Türk bayrağıyla eşlik etti. Sevilen şarkılarını söyleyen Boz, ardından elinde Türk Bayrağı, 10. Yıl Marşı'nı seslendirdi. Boz'a protokol ve vatandaşlar da ellerindeki bayrakları sallayıp hep bir ağızdan eşlik etti. Bir ara konserini kesen Boz'a, Türel çiçek vererek Antalyalılar adına teşekkür etti. 1.5 saate yakın sahnede kalan şarkıcı, genç kızların sevgi çığlıkları arasında konserini tamamladı. - Antalya
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


50 Yıl Boyunca Fıstık ve Badem Ekecek Çiftçiye Bedava Tarla Verilecek 10 Yaşındaki Necmi, Yatakta Bastığı Annesi ve Komşusu Tarafından Yastıkla Boğuldu
Soçi'deki Üçlü Zirve Sona Erdi! Putin: Seçimler ve Yeni Anayasa Görüşüldü