Antalya'da çevrimiçi düzenlenen "Süt Akademisi" eğitimine 30 bin kişi katıldı - Son Dakika

Antalya'da çevrimiçi düzenlenen "Süt Akademisi" eğitimine 30 bin kişi katıldı

04.05.2021 14:27
Antalya'da çevrimiçi düzenlenen

Antalya Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile Antalya Ticaret Borsası'nın (ATB) yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecinde düzenlediği "Süt Akademisi" eğitim programına 30 bin kişi katıldı.

Antalya Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile Antalya Ticaret Borsası'nın (ATB) yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecinde düzenlediği "Süt Akademisi" eğitim programına 30 bin kişi katıldı.

İl Müdürlüğü ile ATB'nin Kovid-19 sürecinde başlattığı "Pandemi Günlerinde Tarım Eğitimleri"ne devam ediyor.

Bu kapsamda 10 Nisan'da başlayan ve 16 Mayıs'a kadar devam edecek "Süt Akademisi" çevrim içi eğitimlerine 30 bin kişi katıldı.

Süleyman Demirel Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tuğba Kök Taş, eğitimde katılımcılara bilgi verdi.

Günümüzde hastalıkların çoğunun bağırsaktan kaynaklandığına dair çalışma ve yayınlar olduğunu belirten Taş, "Probiyotik mikroorganizmaların tüketilmesinin çocuklarda ishal, solunum ve diş çürümesi enfeksiyonlarını, bebeklerde egzema ve yeni doğanlarda görülen ciddi bir bağırsak sorunu oranını düşürdüğü tespit edilmiştir." dedi.

Taş, kefirin Kafkasya'dan dünyaya yayıldığını, bağırsak sistemini düzenlediği, bağışıklığı güçlendirmeye yardımcı olduğunu ifade etti.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Antalya'da çevrimiçi düzenlenen 'Süt Akademisi' eğitimine 30 bin kişi katıldı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Kademeli normalleşmede yeni iddia! Hedef yaz sezonunu 'en yasaksız' haliyle geçirebilmek Kademeli normalleşmede yeni iddia! Hedef yaz sezonunu 'en yasaksız' haliyle geçirebilmek Suriye'den İsrail tarafına 3 roket atıldı Suriye'den İsrail tarafına 3 roket atıldı Filistin: ABD'nin sessizliği katliamlara yol açtı Filistin: ABD'nin sessizliği katliamlara yol açtı ABD'de Demokratlar arasındaki Filistin çatlağı büyüyor ABD'de Demokratlar arasındaki Filistin çatlağı büyüyor Bakan Varank'tan Kılıçdaroğlu'na erken seçim cevabı: Girdiği her seçimi kaybetmiş biri için çok cesurca sözler Bakan Varank'tan Kılıçdaroğlu'na erken seçim cevabı: Girdiği her seçimi kaybetmiş biri için çok cesurca sözler Avcılar'da 23 kişilik ev partisini polis bastı, rekor ceza kesildi Avcılar'da 23 kişilik ev partisini polis bastı, rekor ceza kesildi ABD'de sayısal loto 'talihlisi' 219 milyonluk bileti pantolonun cebinde unutarak yanlışlıkla yıkadı ABD'de sayısal loto 'talihlisi' 219 milyonluk bileti pantolonun cebinde unutarak yanlışlıkla yıkadı Erdoğan'ın 'helalleşelim' çağrısına muhalefetten tek şart: Sandığa gidelim! Erdoğan'ın 'helalleşelim' çağrısına muhalefetten tek şart: Sandığa gidelim!
Advertisement