Antalya'da denizden haç çıkarma töreni - Son Dakika

Antalya'da denizden haç çıkarma töreni

19.01.2022 15:58
Antalya'da denizden haç çıkarma töreni

HRİSTİYAN inancına göre, Hz. İsa'nın doğumu ve vaftiz edilişinin yıl dönümü dolayısıyla Antalya Rum Ortodoks Kilisesi, ayin ve denizden haç çıkarma töreni yaptı.

HRİSTİYAN inancına göre, Hz. İsa'nın doğumu ve vaftiz edilişinin yıl dönümü dolayısıyla Antalya Rum Ortodoks Kilisesi, ayin ve denizden haç çıkarma töreni yaptı.

Hristiyanlık inancına göre, Hz. İsa'nın doğumu ve vaftiz edilişinin yıl dönümü, Antalya'da kutlandı. Antalya Rum Ortodoks Kilisesi, Yat Limanı Mermerli Plajı'nda ayin ve geleneksel denizden haç çıkarma töreni düzenledi. Hava sıcaklığının 5, deniz suyu sıcaklığının 16 derece olduğu törende ayine katılan yerleşik yabancılar, haçı çıkarmak için denize atladı. Tören, denizden haç çıkarılması ve dualar ile son buldu. Antalya Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı polis botuyla da denizden tören güvenliği sağlandı.


YORUMLAR
500
Vahşi adam, sokak ortasında sevgilisinin boğazını bıçakla kesti, yardım etmek isteyen vatandaşları ise bıçakla korkuttu Vahşi adam, sokak ortasında sevgilisinin boğazını bıçakla kesti, yardım etmek isteyen vatandaşları ise bıçakla korkuttu Bir kadın boğazından ve sırtından bıçaklandı Bir kadın boğazından ve sırtından bıçaklandı Antalya'da bir kadın, evleneceği kişi tarafından boğazından ve sırtından bıçaklandı Antalya'da bir kadın, evleneceği kişi tarafından boğazından ve sırtından bıçaklandı
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Antalya'da denizden haç çıkarma töreni - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement