Antalya'da akşam saatlerinde etkili olan fırtına nedeniyle 10 uçuş iptal edildi - Son Dakika

Antalya'da akşam saatlerinde etkili olan fırtına nedeniyle 10 uçuş iptal edildi

27.01.2021 10:30

Antalya'da dün başlayan yağış, akşam saatlerinde kuvvetli rüzgarla birlikte fırtınaya dönüştü. Çok sayıda ağacı deviren fırtına nedeniyle uçaklar, Antalya Havalimanı'na iniş yapamadı. Uçakların bir kısmı Konya ve Ankara'ya yönlendirilirken, 10 uçuş iptal edildi.

Meteoroloji 4'üncü Bölge Müdürlüğü'nün şiddetli yağış ve kuvvetli rüzgar için uyarıda bulunduğu Antalya'da yağış, dün akşam saatlerinde başladı. Kent merkezinde etkisini artıran yağış, kuvvetli rüzgar ile birleşti. Kuvvetli rüzgar nedeniyle çöp konteynerleri devrildi, bazı ağaçlar yerinden söküldü. Sabaha karşı etkisini artıran yağmur nedeniyle de birçok noktada su birikintisi oluştu, sürücüler ve vatandaşlar zor anlar yaşadı.

Akşam saatlerinde etkili olan fırtına ağaçları bile yerinden söktü! 10 uçuş iptal edildi

UÇAKLAR ANKARA'YA İNİŞ YAPTI

Kuvvetli yağış ve fırtına nedeniyle Antalya Havalimanı'na gece boyunca uçaklar iniş yapamadı. Antalya Havalimanı Mülki İdare Amirliği bilgilerine göre dün gece iniş için Antalya Havalimanı'na gelen 5 uçak, elektrik yüklü CB olarak adlandırılan Cumulonimbus bulutları ve hızı 90 kilometreyi bulan fırtına nedeniyle iniş yapamadığı için Konya ve Ankara-Esenboğa havalimanlarına yönlendirildi.

Akşam saatlerinde etkili olan fırtına ağaçları bile yerinden söktü! 10 uçuş iptal edildi

10 UÇUŞ İPTAL EDİLDİ

Konya'ya iniş yapan uçaklardan toplam 237 yolcu 6 otobüsle Antalya'ya getirildi. Halen devam eden kuvvetli yağış ve fırtına nedeniyle toplam 10 uçuş ise iptal edildi. Antalya'ya yapılacak uçuşlarla ilgili uyarıda, meydan üzerinde etkili olan CB bulutları ve hızı 90 kilometreyi bulan fırtına nedeniyle uçakların iniş yapamadığı ve iptallerin yaşandığı belirtildi.

Kuvvetli yağışların Antalya'nın doğusundaki yüksek kesimlere kar olarak düşmesi beklenirken, yağışın bugün akşam saatlerine kadar etkili olması bekleniyor.

Akşam saatlerinde etkili olan fırtına ağaçları bile yerinden söktü! 10 uçuş iptal edildi
Antalya'da akşam saatlerinde etkili olan fırtına nedeniyle 10 uçuş iptal edildi

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Antalya'da akşam saatlerinde etkili olan fırtına nedeniyle 10 uçuş iptal edildi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Aleyna Tilki'nin ilk İngilizce şarkısının klibi yayınlandı! Pembe ayıcığından yine vazgeçemedi Sessizliğe bürünen Arınç sahalara geri dönüyor! Katıldığı programda yeni projesini duyurdu Yusuf Yazıcı UEFA Avrupa Ligi'nde 7 gol atarak hem turnuva hem de Lille tarihine geçti Siyasi kutuplaşmanın sokağa yansıması! Röportaj esnasında tekmeler yumruklar havada uçuştu Su saati ihbarı İETT otobüsünü karıştırdı! Çantası didik didik aranan genç gözaltında Bir Zamanlar Çukurova'nın oyuncusu Selin Genç, şubat ayında deniz sezonunu açtı Korona bitmeden bir yeni salgın daha: Dirençli uyuz vakaları patladı, 15 dakikalık temasta bulaşıyor Korona vakalarının arttığı illerde kararlar peş peşe geldi! İşte il il yapılan kısıtlamalar