Antalya'da Hortum - Son Dakika

Antalya'da Hortum

15.02.2012 13:09
Antalya'da Hortum

Antalya'nın Kumluca ilçesinde, gece oluşan hortum, bazı seralarda hasara neden oldu.

Antalya'nın Kumluca ilçesinde, gece oluşan hortum, bazı seralarda hasara neden oldu. Hortum, ilçeye bağlı Beykonak beldesinde onlarca dönüm seraya zarar verirken elektrik kesintisine sebep oldu. Beykonak beldesinde Akmaz, Resiller ve Şirlengiç mahallelerinde etkili olan hortumda ilk belirlemelere göre 10 çiftçiye ait 20 dekar alanda kurulu plastik ve cam seranın zarar gördüğü belirlendi.

Akşam saatlerinde evde otururken birden gök gürültüsü şeklinde bir ses duyduklarını ve dışarı çıktıklarında evin yanında bulunan iki dönüm seranın hortum tarafından söküldüğünü gördüklerini belirten çiftçi Halil Akman, "Ben evim de yıkacak diye çok korktum. Allah'tan sadece seraların naylonlarına zarar verdi. Havanın açık olmasına rağmen hortum nasıl oluştu anlayamadık. Zararımız içerisindeki mahsul hariç yaklaşık 5 bin lira" dedi.

ÇALIŞMA BAŞLATILACAK

Kumluca Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Erdem Erman ise şu ana kadar kendilerine seralarında hasar olduğu yönünde bir ihbar gelmediğini ancak konunun incelenmesi için ekipler görevlendirerek hasar meydana gelen alanlarda çalışma başlatacaklarını söyledi.

Antalya'nın Kumluca ilçesinde 8 Ocak 2012 tarihinde ilçede yaşanan yağış, fırtına ve hortumdan etkilenen seralarda yaklaşık 1 milyon lira zarar meydana geldiği belirtildi.

Kaynak: İHA
Tekerlekli sandalye teniste Dünya Takımlar Kupası Avrupa Elemeleri sona erdi Tekerlekli sandalye teniste Dünya Takımlar Kupası Avrupa Elemeleri sona erdi Hurdacılık yapan şahıs bıçaklanarak ağır yaralandı Hurdacılık yapan şahıs bıçaklanarak ağır yaralandı

Son Dakika Güncel Antalya'da Hortum - Son Dakika


Advertisement