Antalya'da Kadın Cinayetleri ve Çocuk Gelin Eylemi - Son Dakika

Antalya'da Kadın Cinayetleri ve Çocuk Gelin Eylemi

23.01.2014 20:37
Antalya'da Kadın Cinayetleri ve Çocuk Gelin Eylemi, System.String[]

Antalya'da bir grup kadın her geçen gün artan kadın cinayetlerini ve çocuk gelinleri protesto etmek için yürüdü.

Antalya'da bir grup kadın her geçen gün artan kadın cinayetlerini ve çocuk gelinleri protesto etmek için yürüdü.

Kazım Özalp Caddesi'nde toplanan Antalya Kadın Dayanışma Derneği üyesi 50 kadın, sayısı her geçen gün artan çocuk gelinleri ve kadın cinayetlerini protesto etmek için yürüyüş düzenledi. Açtıkları "Ben çocuğum. Büyüme, gelişme, yaşama hakkımı elimden alma. Çocuk bedenime dokunma" yazılı pankartla yürüyen kadınlar, "Erkeklerin sevgisi her gün 5 kadın öldürüyor", "Tecavüz kader değil, bedenime dokunma" sloganları attı.

Attalos heykeline kadar süren yürüyüşün ardından, kadın cinayetlerinin her geçen gün arttığını belirten dernek başkanı Nigar Duru, "Geçtiğimiz yıl 214 kadın öldürüldü. 2014'ün ilk ayı bitmeden 8 kadının hayatını kaybettiğini görüyoruz. Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları sözleşmesine göre 18 yaş altı herkes çocuk sayılır. 18 yaş altı evlilikler çocuk istismarıdır ve suçtur" dedi. Polise yansıyan rakamlara göre her üç evlilikten birinin çocuk evliliği olduğunu söyleyen Duru, "Evlendirilen kız çocuklarının 3'te birinden fazlası kuma ve evlendirme yaşı 12'ye kadar düşüyor. Çocuk evliliklerinde Türkiye dünyada ilk 10'un içinde. Bizler masumlaştırılmaya, normalleştirilmeye, çalıştığınız tecavüzleri teşhir etmeye devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

Eyleme oturarak devam eden kadınlar şarkılar söyledikten sonra dağıldı.

Antalya'da Kadın Cinayetleri ve Çocuk Gelin Eylemi

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Antalya'da Kadın Cinayetleri ve Çocuk Gelin Eylemi - Son Dakika


Son Dakika

Hobi bahçeleri ile ilgili kanun teklifi TBMM'de kabul edildi! Tarım arazilerini bölenlere hapis cezası var Charlie Hebdo'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a alçak saldırı! Ahlaksız karikatüre Türkiye'den tepki yağıyor Salgın nedeniyle Sakarya'daki tüm hastanelerde acil olmayan ameliyatlar durduruldu Ünlü model Emily Ratajkowski çırılçıplak hamilelik pozu verdi MAK Danışmanlık, son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı! Barajı üç parti geçiyor Karşılıklı boykot uygulayan Türkiye ve Fransa'nın ekonomik ilişkileri ne boyutta? Dikkat çeken rakamlar Öldürdüğü hamile kız arkadaşının cansız bedenini yol kenarına atarken görüntülendi Bornozla yatağa atlayan Nusret Gökçe'nin cinsel organı göründü