Antalya'da 'Kadınlar Plajı' Tartışması - Son Dakika

Antalya'da 'Kadınlar Plajı' Tartışması

20.07.2014 15:31
Antalya'da 'Kadınlar Plajı' Tartışması, System.String[]

Antalya'da Büyükşehir Belediyesi tarafından Sarısu mesire alanında yapımı devam eden 'Kadınlar Plajı' ile ilgili tartışmalar sürüyor.

Antalya’da Büyükşehir Belediyesi tarafından Sarısu mesire alanında yapımı devam eden ‘Kadınlar Plajı’ ile ilgili tartışmalar sürüyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Konyaaltı Sahili'nin devamında yer alan Sarısu mesire alanının bir bölümünün ‘Kadınlar Plajı’ olarak düzenleneceğini açıklamıştı. Kamuoyunda tartışmalara neden olan konuyla ilgili Sarısu mesire alanında basın açıklaması yapan Antalya Engelliler Derneği Başkanı Seval Yasak, daha önceki dönemlerde Kaleiçi Mermerli Plajı'nın kadınlar için ayrıldığını hatırlattı.

Kendisinin de o dönemi hatırladığını belirten Yasak, kadınların orada denize girdiğini söyledi. Kadınlar Plajı’nı desteklediklerini belirten Yasak, alanda sadece plaj olmayacağını, bunun yanında işletmelerde kadınlara istihdam oluşturarak çalışma imkanı bulacaklarını ifade etti.

Alanda oluşturulacak mini pazar yerinde el emeği ürünlerin satılacağını belirten Yasak, "Söz konusu plaj sadece tesettürlü kadınlara yönelik bir plaj asla değildir. İsteyen kadınlar, açık olanlar da burayı kullanabilecek. Engelli dernek başkanı olarak birçok engelli kadın arkadaşımızın hiçbir sahilde denize giremediğini çok iyi biliyoruz. Birçoğumuzun annesi, büyükannesi de denize girememektedir. 640 kilometre sahil şeridi olan Antalya'nın küçücük bir yerinde açılan bu plaj neden insanları rahatsız etsin?" dedi.

Akdeniz İlke Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği’nden Nevin Kır da denizden kumsaldan faydalanmanın kendilerinin de hakkı olduğunu, yıllardır kadınlar için ayrılan bir plaja özlem duyduklarını ifade etti.

"Herkesin bir görüşü var. Buna biz nasıl saygı duyuyorsak, gerek çıplaklar kampı, gerek kadın-erkek karışık biz de ayrı şekilde rahat bir ortam istiyoruz." diyen Kır, projeye sonuna kadar destek olacaklarını söyledi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden alan yaklaşık olarak 20 dönümden oluşuyor. Alanın sahil kısmı ise 400 metre. Kadınlar için ayrılan bu bölümde sahile şezlonglar konulurken çevre düzenlemesi ve binaların yapımı da devam ediyor.

Antalya'da 'Kadınlar Plajı' Tartışması
Antalya'da 'Kadınlar Plajı' Tartışması

Kaynak: CİHAN

Son Dakika Yerel Antalya'da 'Kadınlar Plajı' Tartışması - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

04:16 "Kalabalık yapmayalım" diyen doktoru tekme tokat dövdü! Korku dolu anlar kamerada İstanbul'da insan silüetinde bulut oluştu, herkes Nikola Tesla'ya benzetti 00:43 İstanbul'da insan silüetinde bulut oluştu, herkes Nikola Tesla'ya benzetti Burcu Özberk'in Aşk Mantık İntikam setinden paylaştığı göğüs dekolteli video olay oldu 00:15 Burcu Özberk'in Aşk Mantık İntikam setinden paylaştığı göğüs dekolteli video olay oldu
Ünlü oyuncu Aslı Bekiroğlu'nun imaj değişikliği sevenlerini ikiye böldü: Çok canım yandı ama ben sevdim 23:23 Ünlü oyuncu Aslı Bekiroğlu'nun imaj değişikliği sevenlerini ikiye böldü: Çok canım yandı ama ben sevdim Rıdvan Dilmen maaşıyla ilgili iddialara canlı yayında yanıt verdi: TRT'den 1 TL para almadım 22:03 Rıdvan Dilmen maaşıyla ilgili iddialara canlı yayında yanıt verdi: TRT'den 1 TL para almadım İBB tesislerinde 27 yıl sonra ilk kez alkol satışı yapılması tepki çekti 19:49 İBB tesislerinde 27 yıl sonra ilk kez alkol satışı yapılması tepki çekti
MetroPOLL'ün liderler anketine Mansur Yavaş damgası! 5.4 puanla zirvede yer aldı 17:59 MetroPOLL'ün liderler anketine Mansur Yavaş damgası! 5.4 puanla zirvede yer aldı Eski Survivor yarışmacısı Öykü Çelik annesiyle fotoğrafını paylaştı, herkes ablası zannetti 16:06 Eski Survivor yarışmacısı Öykü Çelik annesiyle fotoğrafını paylaştı, herkes ablası zannetti
Advertisement