Antalya'da korkutan olay! İntihar girişiminde bulunan gencin hayatını çay bardağı kurtardı - Son Dakika

Antalya'da korkutan olay! İntihar girişiminde bulunan gencin hayatını çay bardağı kurtardı

15.09.2021 16:58

Antalya'da 3 katlı apartmanın tepesine çıkarak intihar etmeye çalışan genç, çay bardağıyla dikkati dağıtıldıktan sonra güvenli bölgeye çekildi. Gencin ailesi bu anları büyük korku içinde izledi.

Antalya'da ailesinin yakarışları arasında 3 katlı apartmanın tepesine çıkan ve intihar edeceğini söyleyen genç, ilginç bir yöntemle kurtarıldı. Gencin yanına yaklaşan ekipler ve akrabaları, uzattıkları çay bardağıyla gencin dikkatini dağıttıktan sonra damın güvenli tarafına çekti. Bu anlar nefes kesti.

POLİS EKİPLERİ VE KOMŞULARI YARDIMINA KOŞTU

Saat 13.30 sıralarında Muratpaşa ilçesi Yüksekalan Mahallesi 510 Sokak üzerinde bulunan 3 katlı apartmanda ikamet eden Hakan Y. isimli genç oturduğu apartmanın çatısına çıkarak tehlikeli hareketlerde bulunmaya başladı. Çevredeki vatandaşların fark etmesi üzerine durum 112 Acil Çağrı Merkezine bildirildi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekiplerini yanına yaklaştırmayan Hakan Y.'yi ikna etmek üzere komşuları yanına çıktı.

Apartmanın tepesinde intihar girişiminde bulunan gencin hayatını çay bardağı kurtardı

AİLESİ BÜYÜK PANİK YAŞADI

Bu arada olup bitenden habersiz polis ekiplerini bina önünde gören Hakan Y.'nin annesi ve nenesi, ne olduğunu anlamaya çalışırken, oğlunun çatıda olduğunu fark etti. Zaman zaman oğluna bağıran anne ve nenesi ise çatıdan inmesini istedi. Annesi ise oğlunun kendini atması durumunda kendisinin de atacağını belirterek eyleminden vazgeçirmeye çalıştı.

ÇAY BARDAĞIYLA DİKKATİNİ DAĞITTILAR

Daha öncede intihara teşebbüs ettiği öğrenilen Hakan Y.'yi ikna etmek isteyen komşuları ve akrabaları binanın çatısında uzun süre dil döktü. Tüm çabalara rağmen tehlikeli bölgeden uzaklaşmayan şahıs için olay yerine itfaiye ekibi istendi. Bu sırada Hakan Y. ile konuşan Mehmet isimli komşusu aşağından bir bardak çay istedi. Komşulardan alınarak yukarı çıkarılan çay bardağı içmesi için gence uzatıldı.

İFADESİ ALINMAK ÜZERE MERKEZE GÖTÜRÜLDÜ

Kendisine uzatılan çayı içmek için bardağa uzanan Hakan Y.'nin bir anlık dalgınlığından faydalanan komşuları kendisini tutarak kenara çekti. Polis ekipleri tarafından çatıdan indirilen Hakan Y. ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

Apartmanın tepesinde intihar girişiminde bulunan gencin hayatını çay bardağı kurtardı
Apartmanın tepesinde intihar girişiminde bulunan gencin hayatını çay bardağı kurtardı
Apartmanın tepesinde intihar girişiminde bulunan gencin hayatını çay bardağı kurtardı
Antalya'da korkutan olay! İntihar girişiminde bulunan gencin hayatını çay bardağı kurtardı

Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Antalya'da korkutan olay! İntihar girişiminde bulunan gencin hayatını çay bardağı kurtardı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

AK Partili Özlem Zengin'den Türkevi açılışı yorumu: 500 yıllık Türk dış politika tarihinin en önemli günlerinden biri 22:44 AK Partili Özlem Zengin'den Türkevi açılışı yorumu: 500 yıllık Türk dış politika tarihinin en önemli günlerinden biri İstanbul'un göbeğinde esrarengiz ölüm! Aracın içinde kafasında poşetle bulundu 22:18 İstanbul'un göbeğinde esrarengiz ölüm! Aracın içinde kafasında poşetle bulundu Deniz Akkaya'nın Selin Ciğerci hakkındaki hırsızlık iddiası ağızları açık bıraktı 21:22 Deniz Akkaya'nın Selin Ciğerci hakkındaki hırsızlık iddiası ağızları açık bıraktı
Amirleri her şeyi kaydetti! Soygun ihbarına gitmesi gereken polisler, ekip otosunda cinsel ilişkiye girdi 21:04 Amirleri her şeyi kaydetti! Soygun ihbarına gitmesi gereken polisler, ekip otosunda cinsel ilişkiye girdi Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan öğrenci yurdu eleştirilerine infografikli yanıt 20:57 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan öğrenci yurdu eleştirilerine infografikli yanıt TEKNOFEST'te gövde gösterisi! Selçuk Bayraktar 20:50 TEKNOFEST'te gövde gösterisi! Selçuk Bayraktar "Dünyada bir ilk" diyerek paylaştı
Meydanda kavga etmek için buluştular! Kadınlar, binlerce insanın önünde yasak aşk yüzünden saç baş birbirlerine girdiler 18:50 Meydanda kavga etmek için buluştular! Kadınlar, binlerce insanın önünde yasak aşk yüzünden saç baş birbirlerine girdiler Okul servisinde 2 öğrenciyi öldüren eski muhtar ilk kez hakim karşısına çıktı: Oğlumu taciz etmişlerdi 17:49 Okul servisinde 2 öğrenciyi öldüren eski muhtar ilk kez hakim karşısına çıktı: Oğlumu taciz etmişlerdi
Advertisement