Antalya'da "Romeo ve Juliet" Balesi Son Kez Sahnelenecek - Son Dakika

Antalya'da "Romeo ve Juliet" Balesi Son Kez Sahnelenecek

03.05.2018 10:40
Antalya'da

Antalya Devlet Opera ve Balesi (DOB) tarafından iki perdelik "Romeo ve Juliet" balesi son kez sahneye konulacak.

Antalya Devlet Opera ve Balesi (DOB) tarafından iki perdelik "Romeo ve Juliet" balesi son kez sahneye konulacak.

Antalya DOB'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Shakespeare'in aynı adlı eserinden hareketle Çaykovski'nin bestelediği ve müzik düzenlemesi Tolga Taviş'e ait, libretto ve koreografisi ise Volkan Ersoy ve Armağan Davran tarafından hazırlanan Romeo ve Juliet balesi son kez sahnelenecek.

Librettonun ele alınışı, müzikal düzenlemesindeki yapısı ve koreografisindeki anlatımla klasik bir forma sahip "Romeo ve Juliet"in kostüm tasarımı Sevtaç Demirer, dekor tasarımı Çağda Çitkaya ve ışık tasarımı Fuat Gök tarafından hazırlandı.

Shakespeare ve Çaykovski gibi iki dahi sanatçının buluşmasının eşsiz bir örneği olan eserde "Juliet"i Müge Ünal, "Romeo"yu Tolga Burçak, "Mercutio"yu Umut Çaltekin, "Tybalt"i Yiğit Erhan, "Paris"i Burak Özbek, "Benvolio"i Yağızhan Danış, "Lady Capulet"i Selin Berkmen, "Lord Capulet"i Cenk Şahinalp, "Rosaline"i Seda Manaz, "Peder Lawrence"i Volkan Sayıner, "Dadı"yı Fadime Keskin, "Lady Montegue"i Özlem Tekinay, "Lord Montegue"i Devrim Saraçoğlu, "Vali"yi Boğaç Özbakır, "2 kız" rolünü ise Seda Manaz ve Bengü Altunkaş canlandıracak.

Orkestrayı Alexandru Samuil'in yöneteceği bale, 05 Mayıs Cumartesi saat 15.00'de gerçekleştirilecek.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Antalya'da 'Romeo ve Juliet' Balesi Son Kez Sahnelenecek - Son Dakika


Son Dakika

Fenerbahçe'nin, ezeli rakiplerine karşı Kadıköy'deki tüm yenilmezlik serileri sona erdi Kadıköy galibiyetinin ardından Sergen'den itiraf! Oyuncularıyla yaptığı konuşmayı anlattı Irak'ta füze saldırısı düzenlenen petrol rafinerisinde yangın çıktı Artan vakalar sonrası gözler Kabine toplantısına çevrildi! Yeni kısıtlamalar gelecek mi? CHP'li ilçe başkanının cinsel istismarına uğrayan genç kızın tüyler ürperten ifadesi ortaya çıktı Hollywood filmlerinden sıkılanlara! İşte dünya sinemasının 10 şaheser filmi 2. kattan düşen Görkem bebeği çanak anten hayatta tuttu! İşte o anlar Anıl Karaer'in top toplayıcı çocuğa doğru sert bir vuruş yaptı ve büyük tepki çekti