Antalya'da 'Uludere' Arbedesi - Son Dakika

Antalya'da 'Uludere' Arbedesi

02.01.2012 17:52
Antalya'da 'Uludere' Arbedesi

Akdeniz Üniversitesi Kampüsü'nde toplanan 200 öğrenci Şırnak Uludere'deki hava operasyonunu protesto için yürüyüş yaptı.

Antalya'da Akdeniz Üniversitesi Kampüsü'nde toplanan yaklaşık 200 öğrenci, Şırnak'ın Uludere İlçesi'nde 35 kaçakçının terörist zannedilerek öldürülmesini protesto için yürüyüş yaptı. Protestocu grupla, karşıt görüşlü öğrenciler arasında çıkan arbedede ortalık savaş alanına döndü.

Akdeniz Üniversitesi Kampüsü'ndeki Öğrenci Evi önünde toplanan 200 kişilik öğrenci grubu, Şırnak Uludere'de 35 kaçakçının savaş uçakları tarafından atılan bombalarla ölmesini protesto için saat 13.00 sıralarında yürüyüş başlattı. Kampüsteki yemekhaneye yürüyerek açıklama yapmak isteyen grubun önü, özel güvenlik elamanları tarafından kesildi. Çevik Kuvvet görevlilerinin yaklaşık 100 metre geriden takip ettiği yürüyüşe, özel güvenlik görevlileri izin vermeyince, grup oturma eylemi başlattı. Yaklaşık 2 saat süren oturma eylemi sırasında gruptakiler 'Katil devlet', 'Şırnak halkı yalnız değildir', 'Kürdistan halkı hesap soracak' sloganlarını attı.

BİRBİRLERİNE TAŞ ATTILAR

Öğrencilerin oturma eylemi devam ederken sağ görüşlü olduğu belirtilen 100 kadar öğrenci, yolun karşı tarafında toplanarak 'Okulda PKK istemiyoruz', 'Kahrolsun PKK' sloganları atmaya başladı. Karşılıklı sözlü atışmaların ardından her iki gruptakiler birbirlerine taş atmaya başladı. Ortalık bir anda savaş alanına döndü. Polisin araya girmesiyle kısa sürede saldırılar son bulurken, olaylarda iki öğrenci hafif şekilde yaralandı. Sağ görüşlü öğrenciler arbedenin ardından Türk bayrağı açarak İstiklal Marşı okudu. Grup daha sonra sloganlar atarak olay yerinden uzaklaştı. Diğer gruptaki öğrenciler ise bir süre daha yürüdükten sonra basın açıklaması yaparak, üniversitenin çıkış kapısına kadar yürüdü.

NİZAMİYE ÖNÜNDE POLİS BARİKATI

Üniversitenin çıkış kapısından sonra kaldırımda yürümeye devam eden grup, çevre yolundan başlattıkları yürüyüşü, Jandarma Komutanlığı'nın bulunduğu binanın önünde sonlandırdı. Grubun jandarma nizamiyesi önüne kadar gelmesinden önce barikat kuran polisler, grup dağılıncaya kadar jandarmanın önündeki nöbetlerini sürdürdü.

Antalya'da 'Uludere' Arbedesi
Antalya'da 'Uludere' Arbedesi
Antalya'da 'Uludere' Arbedesi
Antalya'da 'Uludere' Arbedesi

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Antalya'da 'Uludere' Arbedesi - Son Dakika


Son Dakika

Numan Kurtulmuş, vatandaşı heyecanlandırdı: Herkesi tatmin edecek çok güçlü bir asgari ücret açıklanacaktır 21:47 Numan Kurtulmuş, vatandaşı heyecanlandırdı: Herkesi tatmin edecek çok güçlü bir asgari ücret açıklanacaktır
Mersin'de gerçekleşen CHP mitingindeki kalabalık yüksek bir noktadan kameralara kaydedildi 18:19 Mersin'de gerçekleşen CHP mitingindeki kalabalık yüksek bir noktadan kameralara kaydedildi Tenekeyi bıçak gibi kesti! İşte Türkiye sahillerini istila eden balığın çene gücü 17:54 Tenekeyi bıçak gibi kesti! İşte Türkiye sahillerini istila eden balığın çene gücü AK Partili Mahir Ünal açılışa katılımın az olduğunu gördü ve 15:16 AK Partili Mahir Ünal açılışa katılımın az olduğunu gördü ve "Zaten kimse gelmemiş ki" dedi Son Dakika! Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na TÜİK tepkisi: Buralar ciddi kurumlardır, senin gibi ciddiyetsiz değil 14:53 Son Dakika! Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na TÜİK tepkisi: Buralar ciddi kurumlardır, senin gibi ciddiyetsiz değil Haluk Bilginer, Cübbeli Ahmet Hoca'nın sözlerinden şarkı yaptı: Öp beni, yut beni, yala beni, şap beni, şup beni... 13:20 Haluk Bilginer, Cübbeli Ahmet Hoca'nın sözlerinden şarkı yaptı: Öp beni, yut beni, yala beni, şap beni, şup beni... Guinness sorusu Kim Milyoner Olmak İster'e damga vurdu! Yarışmacı joker kullanmasına rağmen elendi 12:32 Guinness sorusu Kim Milyoner Olmak İster'e damga vurdu! Yarışmacı joker kullanmasına rağmen elendi Barbaros Akdeniz'in Kılıcı dizisinde yeni bir yüz: Emir Benderlioğlu 12:13 Barbaros Akdeniz'in Kılıcı dizisinde yeni bir yüz: Emir Benderlioğlu
Advertisement