Antalya'da yaşayan Azerbaycanlılar Ermenistan'a tepki gösterdi - Son Dakika

Antalya'da yaşayan Azerbaycanlılar Ermenistan'a tepki gösterdi

23.09.2022 22:30
Antalya'da yaşayan Azerbaycanlılar Ermenistan'a tepki gösterdi

Antalya'da yaşayan Azerbaycan vatandaşları Azerbaycan - Ermenistan sınır hattındaki çatışmalara tepki gösterdi.

Antalya'da yaşayan Azerbaycan vatandaşları Azerbaycan - Ermenistan sınır hattındaki çatışmalara tepki gösterdi.

Muratpaşa ilçesi Kazım Özalp Caddesi'nde toplanan Azerbaycanlılar, ellerinde Azerbaycan ve Türk bayraklarıyla pankartlar taşıdı. Azerbaycan Halklar Dostluğu Derneği organizasyonunda toplanan gruba Türk vatandaşları ve çeşitli siyasi parti temsilcileri de destek verdi.

İki ülke milli marşlarını okuyan gruptakiler, Ermenistan'ın saldırılarına tepki göstererek Azerbaycan ordusuna destek oldu.

Dernek Başkanı Lale Hesenova, açıklamasında, Ermenistan'ın provokasyonlarını kınadı.

Hesenova, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin (BMGK), Dağlık Karabağ'daki işgalin sona ermesi konusunda 1993'te kabul edilen 4 kararı bugüne kadar uygulanmadığını hatırlattı.

Hesenova, "30 yıldır gördüğümüz olayları bugün yeniden yaşıyoruz. Azerbaycan vatandaşları olarak tüm dünyaya, Türkiye'deki uluslararası kuruluşların temsilciliklerine ve Türk yetkililerine Ermenistan'ın bu hain siyasetten uzak durması için çağrı yapmaya davet ediyoruz." dedi.

Konuşmaların ardından Azerbaycan'a destek sloganları atan gruptakiler Türkiye ve Azerbaycan bayrakları açtı.

YORUMLAR
500
Azerbaycan ve Ermenistan dışişleri bakanları Cenevre'de görüştü Azerbaycan ve Ermenistan dışişleri bakanları Cenevre'de görüştü
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Antalya'da yaşayan Azerbaycanlılar Ermenistan'a tepki gösterdi - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement