Antalya DOB çocuklar için "Şekeronya"yı sahneleyecek - Son Dakika

Antalya DOB çocuklar için "Şekeronya"yı sahneleyecek

07.11.2019 12:30
Antalya DOB çocuklar için

Antalya Devlet Opera ve Balesince (DOB), müzikli çocuk oyunu "Şekeronya" sahneye konulacak.

Antalya Devlet Opera ve Balesince (DOB), müzikli çocuk oyunu "Şekeronya" sahneye konulacak.

Antalya DOB'tan yapılan açıklamaya göre, 14 Kasım'da "Şekeronya" adlı müzikli çocuk oyununun sezon prömiyeri gerçekleştirilecek.

Zeynep Ergüven'in yazdığı oyunun müzikleri Murat Cem Orhan'a ait. Fatih Şanal tarafından sahneye konulan "Şekeronya"da, Antalya DOB Orkestrası'nı Sait Karabulut yönetirken, eserin dekor tasarımı Ömer Gündüz, kostüm tasarımı Zekiye Şimşek, ışık tasarımı Mustafa Eski ve koreografisi Melda Sipahi imzasını taşıyor.

Ülkesinden kaçan, "Şekeronya"nın haylaz çocuğu Fırıldak'ın eve dönüş hikayesinin anlatıldığı eserde, Sinem Seçil Baddal ve Serap Demirhan Işık "Fırıldak", Gizem Şener ve Pınar Tekol "Zeytin", Enis Ok ve Engin Yaman "Tombiş", Baha İşler ve Ercan Uğur "Karabaş", Heyecan Yakan ve Müge Yıldıran "Kırmızı Başlıklı Kız", Erdi Can Aybaş ve Yalçın Ünsal "Kurt", Ceren Aytekin ve Meriç Karataş "Soprano Horoz", Müge Günaydın ve Tuğçe Oğuzülgen ise "Büyücü" rolleri ile sezon boyunca sahne alırken, solistlere Antalya DOB bale sanatçıları eşlik edecek.

"Şekeronya" müzikli çocuk oyunu, Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde 26 Kasım'da tekrar sahnelenecek.

- Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Antalya DOB çocuklar için 'Şekeronya'yı sahneleyecek - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Özlü: 2021 sonuna kadar tedbirlerle devam etmemiz gerekiyor ABD'li uzmandan dikkat çeken Libya yorumu: Savaşı Türkiye kazandı Dünya Sağlık Örgütü: Aşı çalışmalarındaki olumlu haberlerle tünelin ucundaki ışık görüldü Dünyaca ünlü şarkıcı Rita Ora, göğüs dekoltesiyle sosyal medyayı salladı 51 yaşındaki Jennifer Lopez, sahne şovuyla Amerikan Müzik Ödülleri'ne damga vurdu Reuters'tan bomba Dağlık Karabağ iddiası: Türkiye ve Rusya gözlem noktası konusunda anlaşmazlık yaşıyor Aynı aileden 3 kişi birkaç gün arayla koronavirüse yenik düştü Son Dakika: Türkiye'de 23 Kasım günü koronavirüs nedeniyle 153 kişi vefat etti, 6713 yeni vaka tespit edildi