Antalya İşitme Engelli Diyaliz Hastası Savaş, Resim Atölyesi ile Hayata Bağlandı - Son Dakika

Antalya İşitme Engelli Diyaliz Hastası Savaş, Resim Atölyesi ile Hayata Bağlandı

15.01.2019 14:15

Antalya'da böbrek rahatsızlığı nedeniyle 1 yaşında duyma yetisini kaybeden diyaliz hastası Savaş Öztürk'ün (33) resim atölyesi hayali gerçek oldu.

Antalya'da böbrek rahatsızlığı nedeniyle 1 yaşında duyma yetisini kaybeden diyaliz hastası Savaş Öztürk'ün (33) resim atölyesi hayali gerçek oldu. Savaş Öztürk'ün anne ve babası, atölyenin Savaş'ı hayata bağladığını belirtti.

Doğuştan gelen böbrek rahatsızlığından dolayı, aldığı ilaçların da etkisiyle 1 yaşında büyük ölçüde duyma yetisini kaybeden Savaş Öztürk, resim tutkusuyla yaşama sarıldı. Ailesi, Savaş Öztürk'ün resim atölyesi hayalini gerçekleştirdi. Doğduğu ilk günden beri Savaş'ın hayatla savaştığını söyleyen anne Bilge Öztürk (62), oğlunun sanata ve resme merakını bildiklerini, haftada 3 gün diyalize giren oğulları için böyle bir atölyeyi mutluluk getireceği düşüncesiyle açtıklarını ifade etti.

Savaş'ın, ressam Berrin İlhan'dan 4 yıl resim dersi aldığını ve ilk kişisel resim sergisini 24 Nisan 2017'de Muratpaşa Belediyesi'nin katkılarıyla açtığını söyleyen Bilge Öztürk, Savaş, çok kabiliyetli bir çocuk. İki yıldır resim atölyesi istiyordu bizden. Biz de kıramadık ve Ekim 2018'de bu atölyeyi açtık. Savaş, burada çok mutlu. Güzel çalışmalar yapıyor, güzel şeyler üretiyor. Hem kendisi motive oluyor, hem de engelli arkadaşlarına örnek oluyor. Bu konuda ona elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz açıklamasında bulundu.

'RESİMLERİ, KADIN ÇANTALARINDA BASKI OLARAK KULLANILDI'

Anne Bilge Öztürk, Savaş'ın 2018 yılında Antalya Engelliler Sanat Evi'nde gerçekleştirdiği resim çalışmalarıyla, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu'nun da dikkatini çektiğini ve bazı resim çalışmalarının, engelliler yararına kullanılmak üzere kadın çantalarına basıldığını belirtti.

'MUTLULUĞUNA MUTLULUK KATTIK'

Savaş'ın babası Bülent Öztürk (64) ise daha önce tatil amaçlı geldikleri Antalya'da oğullarının daha mutlu olduğunu fark ederek 2003 yılında Ankara'dan Antalya'ya taşındıklarını, bu atölye ile birlikte de Savaş'ın mutluluğunu ikiye katladıklarını söyledi. Bülent Öztürk, Antalya'nın havası Savaş'a iyi geliyor. Savaş, burada daha mutlu ve ben de eşimle birlikte onun daha mutlu olması için elimden gelen çabayı gösteriyorum. Bu atölye ile birlikte onun mutluluğuna mutluluk kattık ifadesinde bulundu.

Antalya İşitme Engelli Diyaliz Hastası Savaş, Resim Atölyesi ile Hayata Bağlandı
Antalya İşitme Engelli Diyaliz Hastası Savaş, Resim Atölyesi ile Hayata Bağlandı
Antalya İşitme Engelli Diyaliz Hastası Savaş, Resim Atölyesi ile Hayata Bağlandı
Antalya İşitme Engelli Diyaliz Hastası Savaş, Resim Atölyesi ile Hayata Bağlandı

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Antalya İşitme Engelli Diyaliz Hastası Savaş, Resim Atölyesi ile Hayata Bağlandı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Konuşmak için eve çağırdığı eski sevgilisine tuzak kurdu! Banyoda aç ve susuz bıraktığı kadını ilişkiye zorladı Restoranda çekilen görüntüleri reklam amaçlı kullanılan Ümit Erdim soluğu mahkemede aldı Son Dakika: İkinci sevkiyatın ilk bölümü tamamlandı! 6.5 milyon doz Sinovac aşısı İstanbul'a indi Sevgilisinin ayrılmak istediği genç kız, kendisini camdan aşağı bıraktı Dev kargo gemisi, zodyak botla nasıl kaçırıldı? Konunun uzmanı, korsanların korkunç yöntemini anlattı Cemal Hünal'ın ardından Survivor'da bir diskalifiye şoku daha! Ünlülerden bir yarışmacı daha adaya veda etti Brezilya takımı Palmas başkanı ve 4 futbolcuyu taşıyan uçak düştü! Kurtulan olmadı Meksika'nın ABD sınırındaki Tamaulipas eyaletinde yanmış 19 cansız beden bulundu