Antalya-Konya karayolunda kar yağışı etkili oluyor - Son Dakika
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Antalya-Konya karayolunda kar yağışı etkili oluyor

29.03.2023 13:18

Antalya-Konya karayolunda kar yağışı etkili oluyor Antalya'yı Konya'ya bağlayan Akseki-Seydişehir karayolu üzerindeki bin 825 metre rakımlı Alacabel mevkiinde başlayan yağış sonrası kar kalınlığı 15 santimetreye kadar ulaştı.

Antalya- Konya karayolunda kar yağışı etkili oluyor

ANTALYA - Antalya'yı Konya'ya bağlayan Akseki- Seydişehir karayolu üzerindeki bin 825 metre rakımlı Alacabel mevkiinde başlayan yağış sonrası kar kalınlığı 15 santimetreye kadar ulaştı.

Akseki'nin Yarpuz Mahallesinden itibaren saat 01.00 sıralarında başlayan kar yağışı ile Karayolları Alacabel ekiplerini harekete geçirdi. Ekipler trafik akışında aksama yaşanmaması için çok sayıda iş makinesi ile yolda biriken karları temizleme ve tuzlama çalışması başlattı. Şu ana kadar karayolunda herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığı ve yolun açık olduğu bildirildi.

Kar kalınlığı 15 santimetreye kadar yükseldi

Yarpuz mahallesinde kar kalınlığının 10 santimetreye, 1825 metre rakımlı Alacabel mevkiinde ise kar kalınlığının 15 santimetreye ulaştığı bildirilirken, Karayolları Alacabel ekibi çok sayıda iş makinesi ile kar kürüme ve tuzlama çalışması yaparak yolun trafiğe açık tutulmasını sağlıyor.

Akseki Bölge Trafik ve Karayolları ekipleri, yolu kullanacak olan sürücülerin zincirlerini yanlarında bulundurmalarını istedi.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500

Son Dakika 3. Sayfa Antalya-Konya karayolunda kar yağışı etkili oluyor - Son Dakika


Advertisement