Antalya Konyaltı Kitap Fuarı 6. Kez Kapılarını Açıyor - Son Dakika

Antalya Konyaltı Kitap Fuarı 6. Kez Kapılarını Açıyor

07.10.2015 15:14
Antalya Konyaltı Kitap Fuarı 6. Kez Kapılarını Açıyor, System.String[]

Konyaaltı Belediyesi tarafından düzenlenen Konyaaltı Kitap Fuarı, ‘ Barış İçin Okumak Lazım’ sloganı ile 6’ıncı kez kapılarını açacak.

Konyaaltı Belediyesi tarafından düzenlenen Konyaaltı Kitap Fuarı, ' Barış İçin Okumak Lazım' sloganı ile 6'ıncı kez kapılarını açacak.

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, belediye toplantı salonunda düzenlenen toplantıda fuar hakkında bilgiler verdi. Başkan Böcek, belediyeciliğin insanların yaşamını kolaylaştırmak olduğunun altını çizerek, korsan kitap satışında birinci sırada olan Antalya'da 6. Konyaaltı Kitap Fuarı'nın 9-18 Ekim tarihleri arasında Cam Piramit'te açılacağını kaydetti.

Fuarın 'Okumak lazım sloganı' ile yola çıktığını aktaran Başkan Böcek, "Fuar 10 gün açık kalacak. Okul döneminin açık olması nedeniyle öğrenci ve öğretmenlere kırtasiye ve okul malzemeleri yüzde 50 indirimli olacak. Şehitlerimiz var. Gazilerimiz var. Hayatlarını kaybedenlere Allah'tan rahmet yakınlarına baş sağlığı diliyorum. O nedenle fuarın bu yıl ana temasını, 'Barış İçin Okumak Lazım' sloganı koyduk. 94 yazar her kesime hitap edecek. 133 yayınevi okurlarla buluşacak. Söyleşiler, yazarların imza günleri olacak. Sabah 9: 00 ile 21.00 arası açık kalacak. Kurum ve kuruluşlarla işbirliği içinde olacağız" dedi.

Antalya'da ulusal ve uluslararası alanda yer alan fuarın Türkiye'de ilk 5'te görüldüğünü kaydeden Başkan Böcek, "22 bin ziyaretçi ile başladık. Son fuarda 130 bini geçti. İlerleyen dönemde Konyaaltı Belediyesi Kongre merkezinde bu fuara devam edeceğiz" diye konuştu.

Başkan Böcek, fuar kapsamında yayınevleri ile yapacakları görüşmenin ardından kitapları eksik olan kütüphanelere destek vereceklerini kaydetti.

Başkan Böcek, ticari bir fuar düzenlemediklerinin altını çizerek, tüm yayınevlerine yer sağlama gayreti içinde olmaları nedeniyle fuarın altıncı dönemine girdiklerini belirtti.

Fuara, Ayşe Kulin, Mustafa Balbay, Banu Avar, Ahmet Şafak, Mevisel Yener, Füsun Önal, Metin Feyzioğlu, İlker Başbuğ, Engin Alan, Ataol Behramoğlu, Cemalnur Sargut, Uğur Koşar, Büşra Küçük, Hanife Avcı, Hayko Bağdat, Can Ataklı, Saygı Öztürk, Sinan Meydan, Hulki Cevizoğlu, Mehmet Güreli, Kahraman Tazeoğlu, Canan Tan, Fuat Bozkurt yazarlar katılacak. - ANTALYA

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Antalya Konyaltı Kitap Fuarı 6. Kez Kapılarını Açıyor - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Bakan Albayrak'tan istihdam müjdesi: Hazine ve Maliye Bakanlığı'na 5 bin personel alınacak Son Dakika: Yüz yüze eğitimde üçüncü aşamanın detayları belli oldu Son Dakika: Trabzonspor'da bir futbolcu, koronavirüse yakalandı Suudilerden Trump'ı kızdıracak hamle: Çinli Huawei ve Alibaba ile anlaşma imzaladılar Eşinden ayrılan şahıs bunalım geçirdi, sokağı birbirine kattı Kılıçdaroğlu'nu ziyaret eden belediye başkanı koronaya yakalandı Tekstil işçisi kahvehane tuvaletinde bileğini keserek intihar etti Erdoğan'ın S-400 açıklamasının hemen ardından ABD'nin vize işlemlerini askıya alması dikkat çekti