Antalya Mardan Palace'nin Elektriği de Kesildi - Son Dakika

Antalya Mardan Palace'nin Elektriği de Kesildi

04.11.2017 17:58

Mardan Palace'nin elektriği de kesildiANTALYA'da 1.4 milyar dolara mal olan Mardan Palace Hotel'de borç yüzünden yaşanan sıkıntıları büyüyor.

Mardan Palace'nin elektriği de kesildi

ANTALYA'da 1.4 milyar dolara mal olan Mardan Palace Hotel'de borç yüzünden yaşanan sıkıntıları büyüyor. Ağustos ayının ilk haftasında rezervasyon alımlarını durduran, 5 yıldızlı otelin suyunun ardından elektrikleri de borç yüzünden kesildi.

Antalya'nın Aksu İlçesi Kundu oteller bölgesinde 2009 yılında Sharon Stone, Richard Gere, Paris Hilton, Mariah Carey ve Monica Bellucci gibi yıldızların katılımıyla açılışı yapılan Mardan Palace Hotel, turizm sezonunun en yoğun olduğu ağustos ayının ilk haftalarında rezervasyon alımını durdurdu. Rezervasyon numarası arandığında 'Tesisimiz kapalı, dolayısıyla rezervasyon alamıyoruz' yanıtı verilen otele, halen müşteri alımı yapılmıyor. Otel, hem kendi internet sitesinde hem de anlaşmalı internet sitelerinde 'satışa kapalı' gözüküyor.

Turizmin Oscarları' olarak da adlandırılan World Travel Awards 2010'da 'Dünyanın En Lüks Oteli' seçilen Mardan Palace Hotel, daha önce de bazı banka borçları yüzünden icralık olmuş ve satışa çıkarılmıştı. Karşılıklı anlaşmalar ve mahkeme yoluyla satış kararı iptal edilen lüks otelin ekim ayı başında Antalya Su ve Atıksu İdaresi (ASAT) tarafından yaklaşık 2 milyon TL'lik borç nedeniyle suları kesildi. Lüks otelin suyundan sonra elektrikleri de ödenemeyen borçlar nedeniyle kesildi.

BORÇLARI YAPILANDIRILMIŞTI

Daha önce de otelin borcu nedeniyle AKEDAŞ tarafından elektrikleri kesilmiş ve borçların yapılandırılması neticesinde sorun çözülmüştü. Ancak borçların artması nedeniyle kapalı durumdaki otelde bir süre önce kesilen elektrikler sonrası jeneratörle ihtiyaç giderilmeye çalışıldı. Bir dönem 1000'e yakın personelin de çalıştığı otelde neredeyse hiç çalışan kalmadığı da belirtildi. Çalışanların 4- 5 aylık maaşlarının içeride kaldığı, birçok çalışanının da işi bıraktıktan sonra kalan maaşlarını alabilmek için dava açtığı, otelde çalışan olarak ise çok az sayıda güvenlik görevlisi kaldığı belirtildi.

180 BİN METREKARE ALANA KURULU

Azeri asıllı Rus işadamı Telman İsmailov'un sahibi olduğu AST 1989 Group'un, Türkiye'deki en önemli turizm yatırımı olan Mardan Palace Otel, 180 bin metrekare alanda konumlandı. Yapımı için 10 bin metrekare altın, 500 bin kristal kullanılan Mardan Palace, İstanbul'un tarihi yapılarından esinlenilerek inşa edildi.

Antalya Mardan Palace'nin Elektriği de Kesildi
Antalya Mardan Palace'nin Elektriği de Kesildi
Antalya Mardan Palace'nin Elektriği de Kesildi
Antalya Mardan Palace'nin Elektriği de Kesildi

Antalya'da piyasa değeri 1 milyon 500 bin TL değerinde uyuşturucu ele geçirildi Antalya'da piyasa değeri 1 milyon 500 bin TL değerinde uyuşturucu ele geçirildi DÜNYANIN MODERN SUALTI ARKEOLOJİ GEMİSİ 500 METRE DERİNDE ROBOTLAR KAZI YAPABİLECEK DÜNYANIN MODERN SUALTI ARKEOLOJİ GEMİSİ 500 METRE DERİNDE ROBOTLAR KAZI YAPABİLECEK Komşusunun baskı, şiddet ve hakaretine maruz kalan kadın, 10 yıllık evini terk etti Komşusunun baskı, şiddet ve hakaretine maruz kalan kadın, 10 yıllık evini terk etti
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Antalya Mardan Palace'nin Elektriği de Kesildi - Son Dakika


Advertisement