Antalya Orman Bölge'de Korkutan Yangın2 - Son Dakika

Antalya Orman Bölge'de Korkutan Yangın2

19.02.2012 12:27
Antalya Orman Bölge'de Korkutan Yangın2, System.String[]

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Antalya Bölge Müdürlüğü'nün çatı katında elektrik aksamındaki kısa devreden çıktığı tahmin edilen yangın, korku ve paniğe neden oldu.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Antalya Bölge Müdürlüğü'nün çatı katında elektrik aksamındaki kısa devreden çıktığı tahmin edilen yangın, korku ve paniğe neden oldu.Dört katlı binanın çatısı alev alev yanarken, orman ekipleri ile itfaiye ekipleri, yangını 1.5 saatte kontrol altına alabildi.Maddi zararın yaklaşık 150 bin lira olduğu tahmin ediliyor.Sedir Mahallesi, Şarampol Caddesi üzerinde bulunan Orman ve Su İşleri Bakanlığı Antalya Bölge Müdürlüğü'nün çatı katında, saat 08.00 sıralarında yangın çıktı. Çatının alev aldığını farkeden bölge müdürlüğü görevlileri, hemen itfaiye ile polise bilgi verdi. Çatıda izolasyon amacıyla kullanılan yanıcı ürünler alevleri daha da büyüttü. Bölge müdürlüğü üzerinden yükselen alev ve siyah duman, kentin birçok noktasından görüldü.Kısa sürede bölge müdürlüğü binasına 15 ayrı ekiple gelen Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri, merdivenli araçların yardımıyla alevlere müdahale etti. Alevler kısa sürede tüm çatıyı sardı ve yanan bölümler yere düşmeye başladı. Bu arada bina çevresinde bulunan araçlar da görevliler tarafından insan gücüyle çekilmeye çalıştı.

LOJMANLAR VE MİSAFİRHANE TAHLİYE EDİLDİ

Yangın nedeniyle bölge müdürlüğü yerleşkesindeki lojmanlar tahliye edilirken, misafirhane bölümünde kalan ve Van'dan gelen depremzedeler de uyarıldı. Bölge müdürlüğüne yaklaşık 100 metre uzaklıktaki misafirhanede bulunan Vanlı depremzedeler, balkonlarına çıkarak korku içinde söndürme çalışmasını izledi.Sivil Savunma uzmanı olduğunu söyleyen Vanlı depremzede Sururi Avcı, Çatıda başlayan alevler, rüzgarla ters döndü, itfaiyeyi yanılttı. O yüzden yangın hızla büyüdü yorumunu yaparken, bazı bölge müdürlüğü çalışanları, İtfaiye geç geldi o yüzden bu kadar büyüdü dedi. Çalışmaları izleyen Antalya Orman ve Su İşleri Bölge Müdürü Ali Gökçöl, itfaiyenin zamanında geldiğini özellikle vurgulayıp, Yangın başladıktan sonra haberim oldu, çıkış sebebini itfaiyeden öğreneceğiz. Çatı tamamen yandı ve alt katlara sıçramadan kontrol altına alındı. Antalya İtfaiyesi'nin büyük emeği var, Allahtan can kaybı yok. Tek yanan çatı. Depo yoktu. Tamamen kontrol altına alındıktan sonra tespit yapacağız dedi. Bölge Müdürü Gökçöl, bahçedeki su vanalarından da itfaiye ekiplerine su takviyesi yapıldığını söyledi.

ARŞİVİ 2 YIL ÖNCE TAŞIMIŞTIK

Orman yangınları ile ilgili bir toplantı için Antalya Göynük'te olan ve yangın sonrası bölge müdürlüğü binasına gelen Orman ve Su İşleri Genel Müdür Yardımcısı Recep Kaşan da yangınla ilgili bilgi aldı. Antalya Bölge Müdürü olarak 3 yıl görev yaptığını söyleyen Kaşan, Yangın çok üzücü. Biz 2 yıl önce çatıdaki arşivi başka bir yere taşımıştık, iyi ki taşımışız dedi. Kaşan, bölge müdürlüğündeki eski mesai arkadaşlarına 'Geçmiş olsun' dileğinde bulundu.

ZARAR 150 BİN LİRA CİVARINDA

Bölge Müdürlüğü çatısındaki yangın yaklaşık 1.5 saat içinde kontrol altına alındı. Bölge müdürlüğü yetkilileri, binanın 32 yıllık olduğunu açıklarken, yangının elektrik aksamındaki kısa devreden çıktığının tahmin edildiğini, ön tespitlere göre de 150 bin liralık hasar meydana geldiğini açıkladı.

Antalya Orman Bölge'de Korkutan Yangın2
Antalya Orman Bölge'de Korkutan Yangın2
Antalya Orman Bölge'de Korkutan Yangın2

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Antalya Orman Bölge'de Korkutan Yangın2 - Son Dakika


Son Dakika

ABD'de seçime günler kala Trump destekçileriyle karşıtları arasında kavga çıktı Sorulara yanıt veremeyince yayını terk eden Şevval Şahin'e ünlü isimlerden destek geldi Son Dakika: Azerbaycan ordusu ilerleyişini sürdürüyor! Gubadlı kent merkezi Ermenistan işgalinden kurtarıldı Burak Yılmaz'ın golü yetmedi, Lille Nice ile berabere kaldı Aşk iddialarını yalanlayan Barış Murat Yağcı, Nisa Bölükbaşı ile birlikte ev kiraladı Cristiano Ronaldo'nun üçüncü koronavirüs testi de pozitif sonuçlandı Ermenistan, Dağlık Karabağ'a getirdiği PKK'lı teröristlere Azerbaycan askeri üniforması giydirdi Meteoroloji'den 4 il için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı