Antalya Oteller Fiyatları Çekti, Bayramda Her Keseye Uygun Tatil Var - Son Dakika

Antalya Oteller Fiyatları Çekti, Bayramda Her Keseye Uygun Tatil Var

14.06.2016 16:48
Antalya Oteller Fiyatları Çekti, Bayramda Her Keseye Uygun Tatil Var, System.String[]

Oteller fiyatları çekti, bayramda her keseye uygun tatil varBu yıl yurtdışı turizmde yaşanan ciddi düşüş nedeniyle Akdeniz ve Ege sahillerindeki tesislerin fiyatları geriledi.

Oteller fiyatları çekti, bayramda her keseye uygun tatil var

Bu yıl yurtdışı turizmde yaşanan ciddi düşüş nedeniyle Akdeniz ve Ege sahillerindeki tesislerin fiyatları geriledi. Türk tatilciler 5 yıldızlı otellerde geceliği 100 liradan 1500 liraya kadar tatil imkanı bulabilecek. Bayramda ünlülerin en çok sahne alacağı ve tatilcilerin en çok talep gösterdiği il ise Antalya oldu.

Bakanlar Kurulu tarafından 9 gün olarak ilan edilen Ramazan Bayramı tatilinin yaz dönemine denk gelmesi nedeniyle otellerde ünlü sanatçıların sahne alacağı konser organizasyonları, geçen yıllara göre daha düşük sayıda olacak. Bu Ramazan Bayramı'nda Antalya'da sadece 5 otelde ünlü isimler sahne alacak. Önceki yıllarda da Ramazan ve Kurban bayramları, yeni yıl gibi özel günlerde konser organizasyonlarıyla dikkat çeken Kemer İlçesi Beldibi tatil yöresindeki Rixos Sungate Hotel'de üç ünlü isim sahnede olacak. Rixos Sungate Hotel'de 5 Temmuz'da Bülent Ersoy, 7 Temmuz'da Candan Erçetin, 8 Temmuz'da ise Gripin konserleri düzenlenecek. Kemer'de Rixos Premium Tekirova Hotel'de ise 7 Temmuz'da Erdem Kınay ve Merve Özbey'in sahnesi olacak. Serik İlçesi Belek turizm bölgesindeki Adam&Eve Hotel'de ise Ozan Çolakoğlu konseri düzenlenecek. Belek Kaya Palazzo Hotel'de Aşkın Nur Yengi, Ziynet Sali ve Soner Olgun, Belek Port Nature Luxury Resort Hotel'de ise Selami Şahin sahneye çıkacak.

EN ÇOK TALEP ANTALYA'YA

Ramazan Bayramı tatili için iç turizmin çok hareketli olduğunu belirten ETS Tur Yurtiçi Turlar Müdürü Suat Özbek, Antalya, Bodrum, Marmaris, Kıbrıs gibi ılıman bölgelerin ciddi talep gördüğünü kaydetti. Rezervasyonlarda geçen seneye göre şu an için yüzde 55 üzerinde satış aldıklarını belirten Suat Özbek, "Tabi geçen sene bayram tatili 3 gündü, bu sene 9 gün. Tatilin uzaması nedeniyle erken rezervasyon sürecinde de yoğun talep aldık. Devamının geleceğini de umuyoruz. Fiyatlar da makul seviyelere geldi. Özellikle Rusya ve Avrupa'da gelişen olaylar, otellerin boş kalması ve fiyatların revize edilmesini sağladı. İç pazar ve bayram hareketliliğinin beklentiyi karşılayıp karşılamadığı tartışılır. Beş yıldızlı bayramda 100 liraya da 1500 liraya da geceliği olan otel var. Her keseye, zevke hitap edebilecek alternatifler var" diye konuştu.

FİYATLAR YÜZDE 30 DÜŞTÜ

Kemer Otelcileri ve İşletmecileri Birliği (KETOB) Başkan Yardımcısı ve Dream Otel sahibi Şener Gürler, "Rusya krizi ve daralan Avrupa pazarının olumsuz etkisini yaşıyoruz. Kemer'deki otellerin boş kalması, hatta kapasitesinin çok altında gerçekleşen doluluk oranı yatırımcıları ve işletmecileri zor durumda bıraktı. Ramazan tatilinin 9 gün olması kısa süreli de olsa biraz ilgi yaratacaktır. Fiyatların geçen yıla oranla yüzde 30-35 düşmesine rağmen bu talebi memnuniyetle karşılamaktayız" dedi.

Başkan Yardımcısı Gürler, hükümettin geçen aylarda açıkladığı turizm destek paketinin genişletilerek konaklama sektörü ve bütün esnafın yararlanacağı şekilde genişletilmesini talep etti.

Antalya Oteller Fiyatları Çekti, Bayramda Her Keseye Uygun Tatil Var
Antalya Oteller Fiyatları Çekti, Bayramda Her Keseye Uygun Tatil Var
Antalya Oteller Fiyatları Çekti, Bayramda Her Keseye Uygun Tatil Var
Antalya Oteller Fiyatları Çekti, Bayramda Her Keseye Uygun Tatil Var

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Antalya Oteller Fiyatları Çekti, Bayramda Her Keseye Uygun Tatil Var - Son Dakika


Son Dakika

Fenerbahçe, Karagümrük'ten 35 yaşındaki futbolcu Lucas Biglia'yı transfer etmek için harekete geçti Fenerbahçe, Karagümrük'ten 35 yaşındaki futbolcu Lucas Biglia'yı transfer etmek için harekete geçti Hande Erçel, mavi mayolu pozlarıyla takipçilerini mest etti Hande Erçel, mavi mayolu pozlarıyla takipçilerini mest etti Askerden yeni gelen genç evinin önünde tüfekle öldürüldü Askerden yeni gelen genç evinin önünde tüfekle öldürüldü Galatasaray'da Fatih Terim ve 12 futbolcu boşa çıktı Galatasaray'da Fatih Terim ve 12 futbolcu boşa çıktı Sedat Peker'den dikkat çeken sözler! Kılıçdaroğlu ve Akşener de gündemindeydi Sedat Peker'den dikkat çeken sözler! Kılıçdaroğlu ve Akşener de gündemindeydi Polisin ikna edemediği kadından pes dedirten tepki: Ceza yazarsan insan değilsin! Polisin ikna edemediği kadından pes dedirten tepki: Ceza yazarsan insan değilsin! Gedson, stada girmek isterken tartaklanan kardeşine yapılanları öğrenince veda etti Gedson, stada girmek isterken tartaklanan kardeşine yapılanları öğrenince veda etti Devriye gezen polis, ağaca asılı ceset buldu Devriye gezen polis, ağaca asılı ceset buldu
Advertisement