Son Dakika Haberleri: Antalya Özel Öğrencilerin Festivali Kortejle Başladı

Antalya Özel Öğrencilerin Festivali Kortejle Başladı

5 yıl önce

Özel öğrencilerin festivali kortejle başladı BU yıl üçüncüsü düzenlenen Özel Çocuklar Bilim Sanat ve Spor Festivali'nin (ENFEST) açılış töreni Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirildi.

Antalya Özel Öğrencilerin Festivali Kortejle Başladı, System.String[]
Özel öğrencilerin festivali kortejle başladı

BU yıl üçüncüsü düzenlenen Özel Çocuklar Bilim Sanat ve Spor Festivali'nin (ENFEST) açılış töreni Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirildi. Antalya Vali Yardımcısı Recep Yüksel, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Gençlik ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu ile birlikte çok sayıda davetlinin katıldığı festival açılışı kortej yürüyüşü ile başladı. 7 özel eğitim okulu, 71 ilkokul ve yaklaşık bine yakın özel çocuğun katılımıyla gerçekleşen kortej yürüyüşü ilgiyle izlendi. Festivalin onur konuğu olan Kıbrıslı özel öğrenciler de kortej de yer aldı. Tramvay yolu üzerinde yürüyerek protokolün önünden geçen özel öğrencilere öğretmenleri eşlik etti. Türk bayraklarını sallayan, etrafa öpücükler atarak yürüyen özel çocuklar Antalyalılar tarafından alkışlandı. Kortej geçişinin ardından gerçekleşen protokol konuşmaları organizasyonun önemine dikkat çekti. Festivalin uluslararası boyuta taşınması için çalışma yürüteceklerini belirten Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 'Antalya olarak bu tür etkinliklerde özel çocukların yanında mutlaka olacağız. Onlarla birlikte güzel zamanlar geçireceğiz dedi. Konuşmaların ardından Kıbrıs'tan gelen misafir okul öğrencisi özel öğrenciler, halk oyunları gösterisi gerçekleştirdi. Kostümleri ile dikkat çeken özel öğrenciler ayakta alkışlandı. Festival, Antalya'da faaliyet gösteren özel eğitim okullarında eğitim gören özel öğrencilerin gösterileriyle sürdü. Kimi öğrenci tek başına sahneye çıkarak zeybek oynadı, kimisi ise bir arada halk oyunları sergiledi. Meydanda bulunan turistler de gösterileri yakından izledi.
Haber Yayın Tarihi : 07.05.2015 07:08 Kaynak: DHAİşçiler yüzde 30 zamda diretince patron lokavt ilan etti İsmail Küçükkaya canlı yayında duyurdu: Fox TV, The Marmara otele dava açıyor HDP Eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın tutukluluğu devam edecek