Antalya'da korsan taksi operasyonu - Son Dakika

Antalya'da korsan taksi operasyonu

26.01.2023 14:50

Antalya'da korsan taksi operasyonu Korsan takside yakalanan yabancı uyruklu sürücü ve yolculara idari para cezası verildi Araç trafikten men edilince çantalarını alıp yola yaya olarak devam ettiler Antalya Terörle Mücadele Büro Amirliği ekipleri korsan taksi ile Antalya bölgesine gelme...

Antalya'da korsan taksi operasyonu

Korsan takside yakalanan yabancı uyruklu sürücü ve yolculara idari para cezası verildi

Araç trafikten men edilince çantalarını alıp yola yaya olarak devam ettiler

ANTALYA - Antalya Terörle Mücadele Büro Amirliği ekipleri korsan taksi ile Antalya bölgesine gelme ihtimali olan terör örgütü üyelerine yönelik çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Antalya'dan Hatay'a korsan taksi ile yolcu taşındığını belirleyen TEM Büro ekiplerinin durdurduğu araçta 2 yabancı uyruklu şahsın bulunduğu belirlendi. Olay yerine çağrılan Bölge Trafik Amirliği ekiplerince yolcular gibi yabancı uyruklu olan araç sürücüsüne ve araç sahibine ayrı ayrı 4 bin 64' er TL para cezası uygulandı. Korsan taksi 15 gün trafikten men edilirken, korsan taksi ile yolculuk yapan 2 kişi, çantalarını omuzuna alıp yaya olarak yoluna devam etti.

Korsan taksi ile Akdeniz Bölgesine gelme ihtimali olan terör örgütü üyelerine yönelik çalışmalarını aralıksız sürdüren Manavgat Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Büro Amirliği görevlileri, 07 AZL 458 plakalı otomobil ile Antalya'dan Hatay iline korsan taşımacılık yapıldığını belirledi. Ulualan mevkiinde TEM ekiplerince durdurulan ve yabancı uyruklu Eyhem El Ali'nin kullandığı otomobilde, İbrahim Hişi ve Hüseyin El Esad isimli 2 gencin yolculuk yaptığı görüldü. Aracı kullanan Eyhem El Ali Korsan taşımacılık yapmadığını iddia ederken, araçta yolcu olarak bulunan 2 kişi para karşılığında kendilerini Hatay'a götürdüğünü söyledi. Terörle Mücadele Büro Amirliği ekipleri tarafından olay yerine çağrılan Bölge Trafik İstasyon Amirliği ekiplerince korsan taksiyi kullanan Eyhem El Ali ve araç sahibine ayrı ayrı 4 bin 64' er TL olmak üzere toplam 8 bin 128 TL para cezası, ayrıca otomobil de 15 gün trafikten men edilerek yediemin otoparkına çekildi.

Korsan taşımacılık yaptığı belirlenen otomobil 15 gün trafikten men edilirken, korsan taksi ile yolculuk yapan İbrahim Hişi ve Hüseyin El Esad isimli 2 genç çantalarını omuzuna alıp D-400 Karayolunun kenarında yaya olarak yoluna devam etti.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
Antalya'da tefeci operasyonunda 6 kişi tutuklandı Antalya'da tefeci operasyonunda 6 kişi tutuklandı Çökme yaşandığı için kapatılan yol, 'otopark' oldu Çökme yaşandığı için kapatılan yol, 'otopark' oldu Antalya'nın mobil davulcuları sahurda görevde Antalya'nın mobil davulcuları sahurda görevde

Son Dakika 3. Sayfa Antalya'da korsan taksi operasyonu - Son Dakika


Advertisement