Antalya1fuara 2 Bakanlı Açılış - Son Dakika

Antalya1fuara 2 Bakanlı Açılış

18.01.2012 18:08
Antalya1fuara 2 Bakanlı Açılış, System.String[]

Antalya'da düzenlenen 23'üncü Uluslararası Konaklama, Ağırlama, İkram Sektörü Ekipmanları ve Dekorasyonu İhtisas Fuarı'nın (Hotel Equipment) açılışını Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ile Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay birlikte açtı.

Antalya'da düzenlenen 23'üncü Uluslararası Konaklama, Ağırlama, İkram Sektörü Ekipmanları ve Dekorasyonu İhtisas Fuarı'nın (Hotel Equipment) açılışını Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ile Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay birlikte açtı.Antalya Expo Center'de düzenlenen 23'üncü Uluslararası Konaklama, Ağırlama, İkram Sektörü Ekipmanları ve Dekorasyonu İhtisas Fuarı'nın (Hotel Equipment) açılışı Bakanlar Suat Kılıç ve Ertuğrul Günay ile Antalya Valisi Ahmet Altıparmak, Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Mustafa Akaydın ve çok sayıda davetlinin yeraldığı törenle açıldı. Cumartesi günü sona erecek ve yurtdışından da çok sayıda katılımcının yer aldığı fuara gelenler Antalya Büyükşehir Belediyesi bandosu tarafından karşılandı. Bando, Antalya'nın Mor Üzümü türküsü ile Hoş gelişler Ola marşını çaldı.

Fuarın açılışında konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Antalya'nın spor kenti olması için hepsi uluslararası düzeyde stadyum, olimpik yüzme havuzu, tenis kortu ve iki kapalı spor salonundan oluşan 5 müjde verdi. Bakan Kılıç, Antalya'da 5 büyük projeyi kazandırmak ve spor kenti yapmak için bugün buradayız. Bu yıl tamamının temellerini atmayı planlıyoruzö dedi. Bakan Suat Kılıç, iki büyük golf organizasyonunun da Antalya'da yapılacağını müjdeledi.

Almanya'nın fuarcılıkta elde ettiği turizm gelirinin öneminden bahseden Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Türkiye'de fuar turizminin yeni yeni farkına varılmaya başlanıldığını söyledi. Kentin yeni müze konusundaki isteğine değinen Bakan Günay, Antalya Müzesi'nde de iyileştirmeye yönelik beklentilere cevap verileceğini açıkladı.

Açılış törenin ardından iki bakan fuar alanındaki standları gezdi ve öğle yemeğine katıldı.

FUARIN ÖZELLİKLERİ

Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş (ANFAŞ) tarafından organize edilen 23'üncü Uluslararası Konaklama, Ağırlama, İkram Sektörü Ekipmanları ve Dekorasyonu İhtisas Fuarı (Hotel Equipment) kapsamındaki fuara Hırvatistan, Yunanistan, Ürdün, Azerbaycan, Tunus, Birleşik Arap Emirlikleri ve Rusya Federasyonu'ndan 20 yabancı firma katılıyor. Geçen yıl yerli ve yabancı 550 firmanın katıldığı ve 28 bin 212 sektör profesyonelini ağırlayan fuarda bu yıl 306 katılımcı firma yer alırken, 34 bin ziyaretçi hedefleniyor. 40 bin metrekarelik alanda gerçekleştirilen fuar sonrası 2 milyar dolarlık ticaret hacminin ortaya çıkması bekleniyor.

(GÖRÜNTÜ GELECEK)

Mehmet ÇINARAntalya, (DHA) -

(Tür: Yurt)

Antalya1fuara 2 Bakanlı Açılış
Antalya1fuara 2 Bakanlı Açılış
Antalya1fuara 2 Bakanlı Açılış

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Antalya1fuara 2 Bakanlı Açılış - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika: Hatay'da patlama meydana geldi! Olay yerine çok sayıda ekip sevk edildi Mehmet Akif Alakurt'tan yine gündeme bomba gibi düşecek hareket! İçki içip araç kullandı Ermenistan Başbakanı Paşinyan'ın eşi Anna Hakobyan: Kadın birlikleri oluşturup eğitimlere başlıyoruz Borcunu ödemeyen şahsı pompalı tüfekle vurup başında bekledi Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ersin Tatar arasında dikkat çeken diyalog: Kapalı Maraş'ta piknik yapalım 16 yaşındaki çocuğun yerde bulduğu cisim elinde patladı, parmakları parçalandı Cem Yılmaz ile Serenay Sarıkaya ayrıldı mı? Sosyal medya hesapları yalanladı Son Dakika: Fatih Terim, Galatasaray'daki görevine devam edeceğini duyurdu