Antalya2fuara 2 Bakanlı Açılış - Son Dakika

Antalya2fuara 2 Bakanlı Açılış

18.01.2012 18:10
Antalya2fuara 2 Bakanlı Açılış, System.String[]

Antalya'da düzenlenen 23'üncü Uluslararası Konaklama, Ağırlama, İkram Sektörü Ekipmanları ve Dekorasyonu İhtisas Fuarı'nın (Hotel Equipment) açılışını Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ile Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay birlikte açtı.

Antalya'da düzenlenen 23'üncü Uluslararası Konaklama, Ağırlama, İkram Sektörü Ekipmanları ve Dekorasyonu İhtisas Fuarı'nın (Hotel Equipment) açılışını Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ile Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay birlikte açtı.Antalya Expo Center'de düzenlenen 23'üncü Uluslararası Konaklama, Ağırlama, İkram Sektörü Ekipmanları ve Dekorasyonu İhtisas Fuarı'nın (Hotel Equipment) açılışı Bakanlar Suat Kılıç ve Ertuğrul Günay ile Antalya Valisi Ahmet Altıparmak, Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Mustafa Akaydın ve çok sayıda davetlinin yeraldığı törenle açıldı. Cumartesi günü sona erecek ve yurtdışından da çok sayıda katılımcının yer aldığı fuara gelenler Antalya Büyükşehir Belediyesi bandosu tarafından karşılandı. Bando, Antalya'nın Mor Üzümü türküsü ile Hoş gelişler Ola marşını çaldı.

Fuarın açılışında konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Antalya'nın spor kenti olması için hepsi uluslararası düzeyde stadyum, olimpik yüzme havuzu, tenis kortu ve iki kapalı spor salonundan oluşan 5 müjde verdi. Bakan Kılıç, Antalya'da 5 büyük projeyi kazandırmak ve spor kenti yapmak için bugün buradayız. Bu yıl tamamının temellerini atmayı planlıyoruzö dedi. Bakan Suat Kılıç, iki büyük golf organizasyonunun da Antalya'da yapılacağını müjdeledi.

Almanya'nın fuarcılıkta elde ettiği turizm gelirinin öneminden bahseden Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Türkiye'de fuar turizminin yeni yeni farkına varılmaya başlanıldığını söyledi. Kentin yeni müze konusundaki isteğine değinen Bakan Günay, Antalya Müzesi'nde de iyileştirmeye yönelik beklentilere cevap verileceğini açıkladı.

Açılış törenin ardından iki bakan fuar alanındaki standları gezdi ve öğle yemeğine katıldı.

FUARIN ÖZELLİKLERİ

Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş (ANFAŞ) tarafından organize edilen 23'üncü Uluslararası Konaklama, Ağırlama, İkram Sektörü Ekipmanları ve Dekorasyonu İhtisas Fuarı (Hotel Equipment) kapsamındaki fuara Hırvatistan, Yunanistan, Ürdün, Azerbaycan, Tunus, Birleşik Arap Emirlikleri ve Rusya Federasyonu'ndan 20 yabancı firma katılıyor. Geçen yıl yerli ve yabancı 550 firmanın katıldığı ve 28 bin 212 sektör profesyonelini ağırlayan fuarda bu yıl 306 katılımcı firma yer alırken, 34 bin ziyaretçi hedefleniyor. 40 bin metrekarelik alanda gerçekleştirilen fuar sonrası 2 milyar dolarlık ticaret hacminin ortaya çıkması bekleniyor.

(GÖRÜNTÜ GELECEK)

Mehmet ÇINARAntalya, (DHA) -

(Tür: Yurt)

Antalya2fuara 2 Bakanlı Açılış
Antalya2fuara 2 Bakanlı Açılış
Antalya2fuara 2 Bakanlı Açılış

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Antalya2fuara 2 Bakanlı Açılış - Son Dakika


Son Dakika

Provokatörler rahat durmuyor! Fransa'da "Allah'u Ekber" diyerek polise saldıran kişi aşırı sağcı çıktı Kahreden haberler peş peşe geldi! 3 doktor daha koronaya yenik düştü ABD'li ilaç devi Moderna, geliştirdiği koronavirüs aşısını piyasaya sürmeye hazırlanıyor Meteoroloji 10 ilimizi sarı kod ile uyardı! Kuvvetli sağanak yağış etkili olacak Kanada Başbakanı Trudeau: Nice'te kiliseye saldıranlar İslam'ı temsil etmiyor Seçimlere günler kala ABD, kıtalararası balistik füze testi yaptı "Ronaldo'yu asla geri çevirmem" sözüyle gündem olan G.Saray'ın eski yengesi isyan etti: Elinizi vicdanınıza koyun İnsanlık dışı ceza! Endonezya'da bir aile, kızlarıyla izinsiz aynı evde kalan genci bacaklarından astı