Antalyalı Hayırseverlerden Eğitime Katkı - Son Dakika

Antalyalı Hayırseverlerden Eğitime Katkı

17.02.2012 14:20
Antalyalı Hayırseverlerden Eğitime Katkı, System.String[]

Antalyalı iki hayırsever 8 derslikli bir anasınıfı ve bir okul binası yaptırmak üzere protokol imzaladı.

Antalyalı iki hayırsever 8 derslikli bir anasınıfı ve bir okul binası yaptırmak üzere protokol imzaladı. Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek ise ailesine ait bir alanı okul yaptırılması amacıyla bağışladı.

Anasınıfı ve okulun yapılmasıyla ilgili protokolün imzalanması için Antalya Valiliğinde düzenlenen törende konuşan Vali Ahmet Altıparmak, Antalya'da kısa sürede 69'uncu okul protokolünü imzaladıklarını söyledi. Böyle bir başarının her idareciye kısmen olmayacağını ifade eden Altıparmak, "Bana kısmet olduğu için de ben tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.

'Her İlçeye Bir Anaokulu, Her Okula Bir Anasınıfı' kampanyası ile Antalya'nın okul öncesi eğitimde ilk sırada yer aldığını dile getiren Vali Altıparmak, hayırseveri anaokulu yapmaları için teşvik ettiklerini ifade etti.

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, çok özel bir gün yaşadığını vurgulayarak, babası Mustafa Böcek adına 32 derslikli okul yaptırılması amacıyla ailesine ait 10 bin 138 metrekarelik bir alanı bağışladıklarını dile getirdi.

Hayırseverlerden Mustafa Acarbulut da, " Mavikent'te çiftçilikle uğraşıyorum. Yaşım ilerleyip rahatsızlanınca 'memlekete bir hizmetim olamadı' diye düşünerek okul yaptırmaya karar verdim. Allah'ın bana verdiği nimet ve güçle böyle birşey yapayım dedim. Okul bittikten sonra da okulla ilgileneceğim" dedi.

Ahmet Ali Karakaya ise köylerine 8 derslikli anasınıfını yaptırmaya karar verdiğini söyledi.

Konuşmaların ardından protokoller, Antalya Valisi Ahmet Altıparmak ile hayırseverler ve yetkililerce imzalandı.

Protokoller çerçevesinde, Konyaaltı Belediyesine hibe edilen Arapsuyu Mahallesi'ndeki Muhittin Böcek'e ait arsanın okul yapılmak üzere İl Özel İdaresine tapu tescili yapılacak. Manavgat'ın Değirmenli köyüne 8 derslikli anasınıfı, Kumluca'nın Mavikent beldesine 16 derslikli Anadolu Lisesi inşa edilecek.

- ANTALYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Antalyalı Hayırseverlerden Eğitime Katkı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Koronaya yakalanan Cemal Enginyurt, helallik istedikten sonra sitem etti: İnsan değilsiniz Son Dakika: Emre Belözoğlu, Fenerbahçe'nin resmen sportif direktörü oldu Türkiye'nin önde gelen şirketlerinden Vestel, iki İngiliz beyaz eşya firmasını satın aldı İstanbullunun yıllardır beklediği Mecidiyeköy-Mahmutbey metrosu açıldı Son Dakika! Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na çok sert sözler: Sende zerre kadar yürek varsa eşimle ilgili değil, benimle ilgili konuş Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Charlie Hebdo dergisinin skandal karikatürüne sert tepki: Ahlaksızlar, namussuzlar İnşaatta elleri ve ayakları bağlı bulunan kız itiraf etti: Her şeyi kendim planladım Turizm sektöründen istifa edip Manisa'ya yerleşen girişimci hem kendi hem de köylünün hayatını değiştirdi