Antalyaspor Başkanı: "Şike Yapan Küme Düşürülsün" - Son Dakika

Antalyaspor Başkanı: "Şike Yapan Küme Düşürülsün"

03.01.2012 15:18
Antalyaspor Başkanı:

Medical Park Antalyaspor Başkanı ve Kulüpler Birliği Vakfı Başkan Yardımcısı Hasan Akıncıoğlu, Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu'nun 58'inci maddesinin tamamen kaldırılması karşı olduğunu söyledi, "Şike yapan takım küme düşürülsün" dedi.

Medical Park Antalyaspor Başkanı ve Kulüpler Birliği Vakfı Başkan Yardımcısı Hasan Akıncıoğlu, Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu'nun 58'inci maddesinin tamamen kaldırılması karşı olduğunu söyledi, "Şike yapan takım küme düşürülsün" dedi.

Şike yapan takımlarla ilgili düzenlemenin yer aldığı Disiplin Talimatı'nın 58'inci Maddesi'yle ilgili açıklamalarda bulunan Hasan Akıncıoğlu, kulüp olarak bu madde hakkında bir beyanda bulunmasının şu aşamada doğru olmayacağını belirtti, "Bu akşam yönetim kurulunda bir karar alacağız" diye konuştü. Küme düşmenin kaldırılması görüşüne şahsen katılmadığını vurgulayan Başkan Akıncıoğu, şöyle devam etti:

"Bir defa da olsa ligden düşürülmeme gibi düşüncenin karşısındayım. Yapılan bir suç varsa, affedilemez. Eğer affedilirse, futbolun önü kararır, mevcut olumsuz ortamdan çıkılması imkansızlaşır. Şahsen hukuki ve vicdani sorumluluğum gereği şike yapanın küme düşürülmesi gerektiğinin altına imza atarım."

"TALEPTE BULUNMADIK"

58'inci maddenin kaldırılmasına karşı olduklarını ve şike yapanın küme düşmesi gerektiğini tekrarlayan Başkan Akıncıoğlu, "Ancak 58'inci maddede değişiklik olabilir. Maddenin içeriği çok dar kapsamlı. Bu değişiklikte de cezalara kademeler konabilir. Şike yapan ile teşvik için teşebbüste bulunanlara ayrı ceza verilebilir" dedi. Kulüpler Birliği'nde yapılan toplantılarda çıkan sonuçlarla ilgili bilgi de veren Başkan Akıncıoğlu, şöyle dedi:

"Kulüpler Birliği olarak, federasyona, (Şike yapan küme düşmesin) diye bir talepte bulunmadık. Aramızda yönetim kurulunda veya icra kurulunda herhangi bir karar almadık. Kulüpler Birliği olarak bizim böyle bir karar almadığımızı da bir bildiriyle kamuoyuna bildirdik. Ayrıca her kulübün ayrı ayrı spekülatif bildiriler yayınlamasını, özellikle mevcut ortamda doğru bulmuyoruz. En doğru olan Kulüpler Birliği'nde alınacak karar doğrultusunda hukuksal çalışmalar yaptırtarak, bunun ortak bir bildiriyle açıklanmasıdır. Her türlü fikrin tartışılmasına karşı değiliz, ama dikte edilmesi veya ültimatom verilmesini de doğru bulmuyorum. Zaten Kulüpler Birliği'nin bu konudaki kararı, tavsiye niteliğinde olacaktır. İcrayı yapacak olan, kararı verecek olan federasyondur." - Antalya

Antalyaspor Başkanı: Şike Yapan Küme Düşürülsün

- Kaynak: DHA

Son Dakika Spor Antalyaspor Başkanı: 'Şike Yapan Küme Düşürülsün' - Son Dakika Spor

YORUMLAR

Son Dakika

Bayern Münih, evinde Atletico Madrid'i 4-0 mağlup etti ABD'den tehdit gibi S-400 sözleri: Türkiye füzeleri test ederek çok şeyi feda etti 13 yaşındaki kıza aşk mektubu yazan 61 yaşındaki sapık tutuklandı Dondurucudan çıkardıkları erişteyi yiyen aynı aileden 9 kişi hayatını kaybetti Masumlar Apartmanı'nın "Han"ı Birkan Sokullu'nun eski eşinin ünlü oyuncu olduğu ortaya çıktı Bakan Koca, Cem Yılmaz'ın sağlık çalışanlarıyla ilgili çağrısına olumlu yanıt verdi Azerbaycan'dan vatandaşlarını cepheye çağıran Paşinyan'a sert tepki: Çözüm taraftarı olmadığını bir kez daha ortaya koydu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşına zam! İşte önümüzdeki yıl alacağı ücret