Antalyaspor Kavşağı'na Düzenleme - Son Dakika

Antalyaspor Kavşağı'na Düzenleme

18.04.2018 13:03
Antalyaspor Kavşağı'na Düzenleme

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Ulaşım Master Planı çerçevesinde, Antalyaspor Kavşağı’nda düzenleme çalışması başlattı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Ulaşım Master Planı çerçevesinde, Antalyaspor Kavşağı'nda düzenleme çalışması başlattı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Ulaşım Master Planı kapsamında en yoğun trafik yüküne sahip kavşaklardan biri olan Antalyaspor Kavşağı'nda çalışma başlattı. Kavşaktaki mevcut trafik yükünü azaltmak amacıyla hemzemin düzenleme modeli uygulanıyor.

Kavşakta yeni sistem

Kavşak alanında yeni yapılan düzenleme ile mevcut orta döner kavşak sistemi sona eriyor. Sakıp Sabancı Bulvarı ile Atatürk Bulvarı'nın üst hemzemin bölgeden karşılıklı geçişleri iptal ediliyor. Karşıya geçişler için Dumlupınar Bulvarı'nın Kuzey ve Güney tarafında kalan kısımlarında U dönüşleri açılıyor.

Trafik yoğunluğu azalacak

Proje ile Antalyaspor Kavşağı'nın kolları ve orta döner kavşak alanında sola ve sağa dönüşler için yol geçişleri yapılacak. Bu sayede sinyalizasyon bekleme süreleri kısalması ve kavşak alanındaki trafik yoğunluğu azalması hedefleniyor. 5 Nisan'da başlayan çalışmaların 2 ay içinde tamamlanması planlanıyor.

Zeytin ağaçları bakıma alındı

Döner kavşakta bulunan asırlık zeytin ağaçları çalışmalar sırasında zarar görmemeleri için sökülerek, bakıma alındı. Ağaçlar çalışmalar tamamlandığında yine kavşak bölgesinde yerlerini alacak. Atatürk Anıtı da Antalyaspor Kavşağı'ndaki mevcut yerinde korunacak. Projenin yaklaşık 2 milyon 500 bin liraya mal olması bekleniyor. - ANTALYA

Ümraniyespor Antalyaspor maçının VAR'ı Alper Çetin Ümraniyespor Antalyaspor maçının VAR'ı Alper Çetin Dries Mertens ile Lucas Torreira ilk kez oynadı Dries Mertens ile Lucas Torreira ilk kez oynadı Galatasaray-Giresunspor maçından notlar Galatasaray-Giresunspor maçından notlar
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Antalyaspor Kavşağı'na Düzenleme - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement