Antep Mutfağı Herkesi Kendine Hayran Ediyor - Son Dakika

Antep Mutfağı Herkesi Kendine Hayran Ediyor

14.02.2012 14:39
Antep Mutfağı Herkesi Kendine Hayran Ediyor

GAMEK Aşçılık Okulu Eğitmenleri Gaziantep Adliyesi hakim, savcı ve eşlerine de öğrettiler.

Gaziantep Büyükşehir Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (GAMEK) Aşçılık Okulu Eğitmenlerinden Hanifi Ekti ve Gönül Yıldırım yöremizin ünlü yemeklerini Gaziantep Adliyesi hakim, savcı ve eşlerine de öğrettiler.

Bugüne kadar yüzlerce kursiyere, Gaziantep'in birbirinden güzel yöresel yemeklerini uygulamalı olarak öğreten GAMEK Aşçılık Okulu, Gaziantep Adliyesi hakim, savcı ve eşlerine de Gaziantep'e özgü olan Antep Yuvalaması, Mıcırık Aşı, Öz Çorba, Pirpirim Aşı yemeklerinin yapımını öğretti.

Antep Yuvalaması yapan hakim, savcı ve eşleri daha sonra yaptıkları yemekleri hep birlikte yediler.

Gaziantep Büyükşehir Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (GAMEK) Rmazan Dündar, "Gaziantep deyince akla ilk gelen özelliklerinden birisi yemekleridir. Kendine has mutfağıyla tadanların damağında kalan lezzetleri herkesi kendisine hayran bırakır. Kebabı, baklavası, Antep yuvalaması, pirpirim aşı, içli köftesi, lahmacunu ve daha pek çok yemeğiyle dillere destan bir mutfaktır" dedi.

Dündar, "Gaziantep Büyükşehir Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (GAMEK) Aşçılık Okulu, özellikle Gaziantep Yemeklerinin unutulmaması ve yeni nesile aktarılmasını sağlamak için bünyesinde Gaziantep yöresel yemekleri kursu veriyor.

Kültürümüzün önemli bir mirası olan yöresel yemeklerin sürekliliğini sağlamak için atılan bu adımla, Gaziantep dışında bulunması zor olan, zahmetli ama bir o kadar da güzel olan mutfağımızın eşsiz tatlarını kursiyerlerine öğreterek gelecek nesillere aktarımını sağlıyor" diye konuştu.

Kaynak: Bültenler
YORUMLAR
500

Son Dakika Güncel Antep Mutfağı Herkesi Kendine Hayran Ediyor - Son Dakika


Advertisement