Son Dakika Haberleri: Çanakkale'de 45 Anzak'ı Taşıyan Otobüs Seyir Halindeyken Alev Aldı

Çanakkale'de 45 Anzak'ı Taşıyan Otobüs Seyir Halindeyken Alev Aldı

9 ay önce

Çanakkale Kara Savaşları'nın ve Anzak Çıkarması'nın 103. yıldönümünü kutlamaları için Türkiye'ye gelen 45 Anzak'ı taşıyan otobüs seyir halindeyken alev aldı.

Çanakkale Kara Savaşları'nın ve Anzak Çıkarması'nın 103. yıldönümü anma törenlerine katılacak Anzakları taşıyan otobüs seyir halindeyken alev aldı. 45 Anzak'ı taşıyan otobüs tamamen yandı.

TÖRENE KATILMAK İÇİN ÇANAKKALE'YE DOĞRU YOLA ÇIKTI

Uçakla İstanbul'a gelip anlaştıkları tur şirketi ile önce Kapadokya ardından İzmir ve Balıkesir'in Ayvalık ilçesini gezen 45 kişiden oluşan Anzak kafilesi, Çanakkale Kara Savaşları'nın ve Anzak Çıkarması'nın 103'ncü yıldönümü anma törenlerine katılmak üzere otobüsle Çanakkale'ye doğru hareket etti.

BAGAJDAKİ VALİZLER YANGINDA ZARAR GÖRDÜ

Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu rampalarında Ömer Tavukçu'nun kullandığı 34 JP 3604 plakalı tur otobüsünün motor kısmı alev aldı. Durumu fark eden sürücü Ömer Tavukçu, kafileyi hemen otobüsten indirdi. Anzak kafilesi söndürme çalışmalarını izlerken, Küçükkuyu Belediyesi İtfaiye ekipleri uzun uğraşlar sonunda otobüsteki alevleri söndürdü. Otobüsün bagajında bulunan valizler yangında zarar gördü.

KAZADA ÖLEN YA DA YARALANAN OLMADI

Olay yerine önce Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan gelerek, söndürme çalışmalarını izledi. Ardından Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin daha sonra da Ayvacık Kaymakamı Cevat Çelik gelerek yolcularla yakından ilgilendi. Olayda ölen ya da yaralanan olmazken, yolcular ayarlanan başka bir otobüs ile Çanakkale'ye gönderildi.


YORUMLAR


Milli Savunma Bakanlığı: Yeni Askerlik Sistemiyle İlgili Çalışmada Sona Gelindi Oryantal Kızını Öldürüp Parçalara Ayıran Baba Kan Dondurdu: Karın Şununla Bununla Yatıyor Deyince Boğdum

Cübbeli Ahmet Hoca'ya "Soysuz İt" Diyen Oyuncu Orhan Aydın, Para Cezasına Çarptırıldı