Son Dakika Haberleri: AÖF Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? (ANADOLUM eKampüs Sistemi)

AÖF Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? (ANADOLUM eKampüs Sistemi)

2 ay önce

AÖF sınav sonuçları için öğrencilerin meraklı bekleyişi sürüyor. Geçtiğimiz hafta, 13-14 Nisan'da Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi bahar dönemi ara sınavı yapıldı. ANADOLUM eKampüs Sistemi üzerinden dün AÖF soru ve cevapları öğrencilerin erişimine açıldı. Peki AÖF sınav sonuçları ne zaman belli olacak? İşte üniversitenin verdiği tarih...

AÖF Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? (ANADOLUM eKampüs Sistemi), System.String[]

AÖF Bahar Dönemi Ara Sınavı 13 - 14 Nisan'da yapıldı. ANADOLUM eKampüs Sistemi ile birlikte öğrenciler, hafta sonu girdikleri sınavda kaç doğruları var baktılar ve yaklaşık olarak notlarını hesapladılar. Şimdi ise gözleri Anadolu Üniversitesi'nden gelecek AÖF sınav sonuçları açıklamasında. Peki AÖF sınav sonuçları ne zaman belli olacak? İşte o beklenen tarih...

AÖF SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

Öğrenciler, ilgili dönem veya geçmiş dönemlere ait sınavların soru ve cevaplarına ekampus.anadolu.edu.tr adresinden T.C. kimlik numarası ve şifreleriyle giriş yaparak ulaşabilir.

Sınav sonuçları, sınav tarihinden itibaren yaklaşık 15 gün içinde açıklanmakta olup öğrencilerin adreslerine ayrıca postalanmamaktadır. Sınav sonuçları aof.anadolu.edu.tr adresi Öğrenci Otomasyonundan öğrenilebilir.

SINAVLAR NASIL DEĞERLENDİRİLİYOR?

Sınavların değerlendirilmesi ve ders geçme sistemi; "Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği" ile bu Yönetmelik'in verdiği yetkiye istinaden hazırlanan "Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Uygulama Esasları" ve "Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Öğrenci Değerlendirme Sistemi Esasları"na göre belirlenir.

Sınavlarda soru kitapçığı ve cevap kâğıdı olarak iki tür belge kullanılmaktadır. Cevap kâğıdında mutlaka ilgili ders için ayrılan ve açıkça dersin adı yazılan sütunu kodlayınız. Yanlış sütuna yapılan işaretlemeler kesinlikle değerlendirilmez. Sınavlarda öğrenci sayısına bağlı olarak, tek (A), iki (A,B) veya dört (A,B,C,D) kitapçık türü kullanılabilmektedir. Sınavlarda cevap kâğıdına kurşun kalem ile test grubunun mutlaka kodlanması gerekmektedir.

DERSTEN BAŞARILI OLMA ŞARTLARI

Bir dönemde her ders için bir ara sınav ve dönem sonu sınavı gözetimli olarak yüz yüze ve/veya çevrimiçi yapılır. Sınavlar; çoktan seçmeli, açık uçlu, kısa cevaplı, doğru-yanlış ve eşleştirme gibi farklı tip sorular içerebilir. Bununla birlikte dersin özelliğine göre ara sınav; yazılı, sözlü, ödev, uygulama, proje ve benzeri ölçme-değerlendirme araçlarıyla da yapılabilir. Sadece dönem sonu sınavı yapılan proje gibi derslerde, parçalı sınav uygulanır. Parçalı sınavların birleştirilmesiyle dönem sonu sınav notu oluşturulur ve bu notun, başarı notuna katkısı %100'dür.

Ara ve dönem sonu sınavlarının tarihleri ve uygulama esasları, ilgili birim yönetim kurulu tarafından belirlenir ve öğretim yılı başında akademik takvimle birlikte ilan edilir. Sınavlarda öğrencilerin, derslerin her birinden ayrı ayrı başarılı olmaları gerekmektedir. Sınavların değerlendirilmesi, notların kaydı, çizelgelere geçirilmesi, saklanması, öğrenci kütüklerine yazımı ve öğrencilere duyurulmasında bilgi işlem yöntemleri kullanılır.

SINAV SONUÇLARINA NASIL İTİRAZ EDEBİLİRSİNİZ?

Öğrenciler sınav sonuçlarına, ilan edilme tarihinden itibaren 3 (üç) iş günü içinde aof.anadolu.edu.tr adresi Öğrenci Otomasyonu bölümünden T.C. kimlik numarası ve şifreleri ile giriş yaparak itiraz edebilir. Bu süre geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmaz. İtiraz sonuçları aynı sayfada yayımlanmaktadır.

AÖF KALAN SINAV TARİHLERİ

Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı 25 - 26 Mayıs 2019

2018-2019 Öğretim Yılı Üç Ders Sınavı 20 Temmuz 2019

Haber Yayın Tarihi : 17.04.2019 11:50 Tacikistan'da, DEAŞ'lıların Bulunduğu Cezaevinde Kanlı İsyan: En Az 32 Kişi Öldü Yaşlı Adam, Camideki Kasadan Para Çalarken Suçüstü Yakalandı İşte Anket Şirketlerinin 23 Haziran İstanbul Seçimi Tahminleri