Son Dakika Haberleri: AÖF Sınavı Soru Ve Cevapları Ne Zaman Yayınlanacak? AÖF Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

AÖF Sınavı Soru Ve Cevapları Ne Zaman Yayınlanacak? AÖF Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

2 ay önce

AÖF Bahar Dönemi ara sınavı, 13 ve 14 Nisan günleri yapılacak. Anadolu Üniversite Açık öğretim fakültesi öğrencileri, sınavdan sonra AÖF soru cevapları ile kaç doğruları var görmek için araştırmaya başlayacak. Peki AÖF soru cevap anahtarı ne zaman yayınlanacak? AÖF sınav sonuçları ne zaman belli olacak? İşte detaylar...

AÖF Sınavı Soru Ve Cevapları Ne Zaman Yayınlanacak? AÖF Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?, System.String[]

Anadolu Üniversite Açık Öğretim Fakültesi Bahar Dönemi ara sınavı 13 Nisan Cumartesi ve 14 Nisan Pazar olmak üzere iki günde yapılacak. Sınava girecek öğrenciler, sonrasında alacakları notları tahmin etmek için kaç doğru çıkardıklarını merak ediyor olacaklar. Bu yüzden AÖF soru ve cevaplarının yayınlanmasını bekleyecek. Peki AÖF soru cevap anahtarı ne zaman yayınlanır? AÖF sınav sonuçları ne zaman belli olur?

AÖF SORU CEVAP ANAHTARI NE ZAMAN YAYINLANIR?

AÖF bahar dönemi sınavı bu hafta sonu yani 13 Nisan ve 14 Nisan'da yapılacak. Anadolu Üniversite, AÖF soru ve cevaplarını ise sınavların bitiminde sonra yayınlıyor. Yani 14 Nisan öğleden sonra yapılacak sınavın bitimi sonrasında https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim sayfasından kontrol edebilirsiniz.

Sınav saatleri : Türkiye; Sabah 09.30 – Öğleden sonra 14.00

KKTC; Sabah 08;30 – Öğleden sonra 13.00

AÖF SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

AÖF sınav sonuçları, genelde sınavların yapıldığı tarihten yaklaşık on gün sonra açıklanıyor. Bu durumda sınav sonuçlarının açıklanması 24 Nisan'ı bulabilir. Sınav sonuçları açıklandığı zaman https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinden öğrenci girişi ile öğrenilebilecek.

SINAVA GİRİŞTE GEREKLİ BELGELER

* Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesi

* Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi

AÖF SINAV TARİHLERİ

Güz Dönemi Ara Sınavı 24 - 25 Kasım 2018

Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı 12 - 13 Ocak 2019

Bahar Dönemi Ara Sınavı 13 - 14 Nisan 2019

Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı 25 - 26 Mayıs 2019

2018-2019 Öğretim Yılı Üç Ders Sınavı 20 Temmuz 2019

SINAVDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR

 1. Sınavın ilk 30 dakikası ve son 5 dakikası içinde, sınavınızı tamamlasanız bile salondan çıkamazsınız. Herhangi bir nedenle salondan çıktığınız takdirde, sınava devam etmenize izin verilmez.
 2. Sınavda hesap makinesi kullanabilirsiniz. Ancak, kullanacağınız makinede alfabetik tuş takımı (A, B, C, …) ve program yapılmasına, saklanmasına, çalıştırılmasına imkân veren EXE, STORE, RUN vb. tuşlar bulunamaz.
 3. Kâğıt, kitap, defter, not vb. dokümanlar; pergel, açıölçer, cetvel vb. araçlar; cep telefonu, bilgisayar, tablet, telsiz, kamera vb. iletişim, depolama, kayıt ve veri aktarma cihazları; ruhsatlı veya resmi amaçlı olsa bile silah ve silah yerine geçebilecek nesneler ile sınava girmek kesinlikle yasaktır.
 4. Sınav süresince görevlilerle konuşmak, görevlilere soru sormak yasaktır. Aynı şekilde görevlilerin de öğrencilerle yakından ve alçak sesle konuşmaları yasaktır. Gerekli durumlarda görevliler yerinizi değiştirebilir.
 5. Size verilen cevap kâğıdının üzerindeki TCKN, ad, soyadı, bilgilerini kontrol ediniz, üzerindeki ilgili alanları doldurarak imzalayınız. Bu bilgiler size ait değilse, görevlileri uyararak size ait cevap kâğıdını isteyiniz. Başka öğrenciye ait cevap kâğıdı kullanan öğrencilerin o oturumdaki sınavları geçersiz sayılır.
 6. Cevap kâğıdı üzerine test grubunu (kitapçık türünü) kodlamayan veya birden fazla kodlama yapan öğrencilerin sınavları geçersiz sayılır.
 7. Cevap kâğıdınıza yazacağınız her türlü yazı ve yapacağınız işaretlemeler için koyu yazan siyah kurşun kalem kullanmalısınız. Siyah kurşun kalem dışında farklı bir kalem (tükenmez, mürekkepli ya da renkli vb.) kullanan öğrencilerin sınavları geçersiz sayılır.
 8. Aşağıdaki durumlarda sınav görevlileri tarafından Bireysel Sınav İptal Tutanağı düzenlenir ve ilgili öğrencilerin o oturumdaki sınavları geçersiz sayılır:

SINAVIN GEÇERSİZ SAYILDIĞI DURUMLAR

 • Sınav kurallarına ve sınav görevlilerinin uyarılarına uymamak, sınav düzenini bozmak,
 • Kâğıt, kitap, defter, not vb. dokümanları; pergel, açıölçer, cetvel vb. araçları; cep telefonu, bilgisayar, tablet, telsiz, kamera vb. iletişim, depolama, kayıt ve veri aktarma cihazlarını; ruhsatlı veya resmi amaçlı olsa bile silah ve silah yerine geçebilecek nesneleri yanında bulundurmak,
 • Alfabetik tuş takımı (A, B, C, …) ve program yapılmasına, saklanmasına, çalıştırılmasına imkân veren EXE, STORE, RUN vb. tuşlar bulunan hesap makineleri kullanmak,
 • Sınav sırasında kalem, silgi vb. araç-gereç paylaşımında bulunmak,Cevapları, cevap kâğıdı dışında bir yere yazmak ve sınav salonundan dışarı çıkarmak,
 • Resmi kıyafetle (kıtalarından izinli er ve erbaşlar haricinde) sınava girmek,
 • Sınava girebilmek için gerekli belgeleri eksik olduğu halde sınava katılıp, cevap kâğıdında işaretleme yapmak,
 • Sınav görevlileri tarafından öğrencinin kimliğinden şüphe duyulması,
 • Cevap kâğıdını ve/veya soru kitapçığını sınav görevlilerine eksiksiz ve sağlam bir şekilde teslim etmemek, sınav salonu dışına çıkarmak.

SINAVDA KULLANILABİLECEĞİNİZ HESAP MAKİNELERİ

Sınavda hesap makinesi kullanabilirsiniz. Ancak, kullanacağınız makinede alfabetik tuş takımı (A, B, C, …) ve program yapılmasına, saklanmasına, çalıştırılmasına imkân veren EXE, STORE, RUN vb. tuşlar bulunmamalıdır. Aksi takdirde sınavınız ne yazık ki geçersiz sayılacaktır.

Haber Yayın Tarihi : 13.04.2019 08:25 Çöp Kutusunda Bulunan Yüzlerce Ölü Civciv Görenleri İsyan Ettirdi! Yaşlı Adam, Camideki Kasadan Para Çalarken Suçüstü Yakalandı İşte Anket Şirketlerinin 23 Haziran İstanbul Seçimi Tahminleri