AP'den 'Dink' Tepkisi: Hayal Kırıklığı! - Son Dakika

AP'den 'Dink' Tepkisi: Hayal Kırıklığı!

18.01.2012 15:21
AP'den 'Dink' Tepkisi: Hayal Kırıklığı!, System.String[]

Avrupa Parlamentosu Türkiye raportörü Ria Oomen-Ruijten, Hrant Dink cinayetine ilişkin kararı böyle yorumladı.

Avrupa Parlamentosu Türkiye raportörü Ria Oomen-Ruijten, Hrant Dink cinayetine ilişkin verilen mahkeme kararından hayal kırıklığına uğradığını açıkladı.

Yazılı bir açıklama yapan Hollandalı Hristiyan Demokrat siyasetçi, "hayal kırıklığını" vurgularken şöyle dedi: "Hrant Dink davası, toplumu rahatsız eden unsurlara karşı yargı kurumlarının ne kadar etkili mücadele ettiğine ilişkin çok iyi bir emsal olabilirdi. Bu karar, Türkiye'de yargı alanında daha fazla reforma ihtiyaç duyulduğunu net bir şekilde ortaya koymaktadır."

Oomen-Ruijten'in ofisinden yapılan açıklamanın izahında da Dink kararının, cinayete karıştığı iddia edilen devlet yetkilileriyle ilgili işlem yapmadığı için tenkit edildiğine dikkat çekildi. Hollandalı siyasetçi, daha önce kaleme aldığı Türkiye raporlarında Dink cinayetine karıştığı iddia edilen devlet görevlilerinin adalet huzuruna çıkarılması yolunda çağrılar yapmıştı.

AP'den 'Dink' Tepkisi: Hayal Kırıklığı!

- Kaynak: CHA

Son Dakika Dünya AP'den 'Dink' Tepkisi: Hayal Kırıklığı! - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

ABD'den S-400 tehdidi: Türkiye'ye yaptırımlar kesin olarak düşünülüyor Korona tedavisinde çığır açacak araştırma! Herkesin evinde olan Aspirin virüsün düşmanıymış Hagi mi, Alex mi? Fenerbahçe efsanesi Emre Belözoğlu, klişe soruda herkesi ters köşeye yatırdı Polis memuru, komşusunu 5 kurşunla öldürdü İmamoğlu, İstanbul'daki korona toplantısına neden davet edilmedi? Bakan Koca, ilk kez konuştu Karabağ'da ateşkesi bozan Ermenistan'dan intikam alındı! Azerbaycan, hedefleri SİHA'larla böyle vurdu Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin marketlerinde Fransız ürünleri raflardan kaldırıldı İnşaatta elleri ve ayakları bağlı bulunan kız itiraf etti: Her şeyi kendim planladım