Son Dakika Haberleri: AP Seçimleri Öncesinde Aşırı Sağcı Parti Liderleri Milano'da Bir Araya Geliyor

AP Seçimleri Öncesinde Aşırı Sağcı Parti Liderleri Milano'da Bir Araya Geliyor

7 gün önce

Avrupa ülkerinde faaliyet gösteren 12 aşırı sağ parti liderleri Cumartesi günü İtalya'nın Milano şehrinde bir araya gelecek.

AP Seçimleri Öncesinde Aşırı Sağcı Parti Liderleri Milano'da Bir Araya Geliyor, System.String[]
Avrupa Parlamentosu seçimleri öncesi harekete geçen 12 aşırı sağ partinin lideri cumartesi günü İtalya'nın Milano şehrinde bir araya gelecek. Aralarında Hollanda'da ana muhalefetteki aşırı sağcı Özgürlük Partisi lideri Geert Wilders'in de bulunduğu bütün partilerin ortak talebi "daha az göçmen" ve "daha az İslam" olarak ön plana çıkıyor. Ayrıca ekonomik sorunları gidermek ve Avrupa Birliği'nden ayrılmak için çözüm aranıyor. Liderler söz konusu sorunların nasıl çözüleceği konusunda bölünmüş durumda.

İtalya'da popülist Beş Yıldız Hareketi ile aşırı sağcı Lig Partisi'nin oluşturduğu koalisyon Avrupa Birliği ve Euro karşıtı söylemleri ile oylarını artırdı. Avrupa Parlamentosu seçimlerinde 26 koltuk kazanabilecekleri tahmin ediliyor.
Kaynak: Euronews.com

Haber Yayın Tarihi : 17.05.2019 06:37 İngiltere Başbakanı Theresa May İstifa Tarihini Açıklayacak ABD Savunma Tasarısında Türkiye Maddesi: Rusya İle S-400 Anlaşmasından Vazgeçmezsen F-35 Ortaklığına Son Veririz Sosyal Medya Fenomeni Selin Ciğerci, Cinsiyet Değiştirme Uygulamasıyla Yeniden Erkek Oldu! CNN Türk'ün Müdürü Bora Bayraktar'dan Ekrem İmamoğlu'nun Katıldığı Program Hakkında Açıklama!