"Apo Bahane, Maksat Bayramı Boykot Etmek" - Son Dakika

"Apo Bahane, Maksat Bayramı Boykot Etmek"

11.10.2013 11:30

Şırnak'ın Cizre Mustazaflar Şubesi, 32 dükkanın yanmasıyla ilgili "Apo bahane maksat bayramı boykot etmektir." dedi.

Cizre Mustazaflar Cemiyeti Şubesi, eylemciler tarafından ateşe verilen 32 dükkan ile ilgili açıklama yaptı. Cemiyet, "Apo bahane maksat bayramı boykot etmek" diye saldırıya sert tepki gösterdi.

Şırnak'ın Cizre Mustazaflar Şubesi önceki gece göstericilerin attıkları molotof bombaları ve havai fişeklerle kül olan 32 dükkanın yanmasıyla ilgili yazılı bir açıklamada yaptı. Açıklamada, "Bahane Apo Maksat Bayramı Boykot Etmektir. PKK/BDP yandaşlarının Abdullah Öcalan'ın 9 Ekim de Suriye'de çıkarılışının yıl dönümünü bahane ederek Cizre mezbahana sokaktaki semt pazar yerini ateşe verdiler. Halka zorla kepenk kapatıp onları mağdur etmek yetmezmiş gibi bu sefer iş yerlerini yakıp küle çevirdiler. Malum zihniyetin kuruluş felsefesi yakmak, yıkmak, öldürmek ve her yönüyle talan etmek üzerine kurulmuştur. Hiç bir insani ve İslami değer tanımayan bu mürtet zihniyet bütün bir geçmişinin şahadetiyle bunu doğrulamaktadır." denildi.

KÜRT HALKINA İHANET EDEN BİR TAŞERON ÖRGÜTÜDÜR

Açıklama da şöyle denildi: "Yetmiş yılda yapmak istedikleri şeyi Kemalist zihniyetinin Müslüman Kürt halkına yapamadığı zulmü ve haksızlığı, Şamanist zihniyetin uzantısı olan Marksistlerin yedi yılda yaptıkları inkar edilmez bir gerçektir. Artık alnı açık başı dik bir şekilde Doğu - Güneydoğu'da yani Kürdistan coğrafyasında biz laikliğin teminatıyız. Sistemin sigortasıyız diyebilecek kadar değerlerinden uzaklaşan ve Kürt halkına ihanet eden bir taşeron örgütdür. Hele hele İslami değerleri hiçe sayan bu mülhit anlayış, fırsat gördükçe İslam'a saldırmış ve ilahi değerleri yok etmeye çalışmıştır. Yaklaşık birkaç yıldır dini bayramları olan Ramazan ve Kurban bayramlarını boykot ediyor ve Müslüman Kürt halkının bu bayramlardan vazgeçmeleri için büyük bir mücadele veriyor. Her yıl kutlanan İslami bayramlardan Müslüman Kürt halkını uzaklaştırmak için bayramlar öncesi halka şiddet uygulayarak ya da şeytanca bir bahane bulup hüzünlüyüz bayram yapamayız. Kürtlerin bayramı nevruzdur şeklinde şeytanlıklarını devam etmektedirler."

SEMT PAZARINI YAKMALARI BAYRAMI BOYKOT PLANIYDI

Cizre'de önceki gece eylemciler tarafından ateşe verilen semt pazarın yakma sebebinin önümüzdeki Kurban Bayram'ını boykot planı olduğunu vurgulanan açıklama da, "Önümüzdeki Kurban Bayramı'nı boykot etmek için bu sefer ki planları Cizre'deki semt pazarını ateşe vermekti. Gözlerini kırpmadan yaşamını idame ettirmeye çalışan esnafın toplam 32 işyerini ateşe verdiler. Ekseri fakir ve fukaranın ticarette mesken tuttuğu semt pazarını tümüyle kül etiler. Yapılan bu vahşet sadece Müslüman Kürt halkına yapılan zulmün son halkasıdır. Kürt halkına özgürlük vaatleriyle kendini kabul ettirmeye çalışan yapı maalesef her yönüyle rengini ortaya koymuştur. Kürt halkının özgürlüğü değil özgürlüklerini ellerinden almaya çalıştığı şüphesi kalmamıştır. Onun için işini, aşını, ateşe vererek adete mazlum Kürt halkını sefalete mahküm ediyorlar. İslam'dan uzak ve Kürt halkını değerlerinden uzaklaştırarak yeni bir çizgide bir ulus yaratmaya çalışan yapı artık bu işin olmayacağı şüphesi kalmamıştır. Onun için batıdaki Şamanistlerle el ele vererek Müslüman Kürt halkını inancına hakaret ediyor ve malını ateşe veriyor. Mazlum halkın iş yerlerini ateşe verenleri kınıyor ve lanetliyoruz." İfadelerine yer verildi.

 Apo Bahane, Maksat Bayramı Boykot Etmek

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel 'Apo Bahane, Maksat Bayramı Boykot Etmek' - Son Dakika


Son Dakika

Çukur hayranlarını şoke eden fragman! Cumali diziye veda mı ediyor? Aydın semalarında esrarengiz cisim! İki gündür mahalleli korku içinde Milyonlar heyecanla bekliyor! Emekliye ocakta 405 lira zam göründü Oyuncu Hayal Köseoğlu'nun direk dans videosu Instagram'ı sallıyor Bursa'da koronavirüs kaynaklı ölümler artınca yüzlerce yeni mezar yeri açıldı Uçuş sırasında müstehcen fotoğraflarını paylaşan hostes, ücrette anlaştığı yolcularla cinsel ilişkiye girdi Asgari ücret zammı için ilk öneri HDP'den geldi: 4 bin TL olsun 20 yaşındaki genç kız koronavirüsten hayatını kaybetti