Son Dakika Haberleri: Apple, Çalışanlarının Verimini Arttırmak İçin Pizza Kutusu Tasarladı

Apple, Çalışanlarının Verimini Arttırmak İçin Pizza Kutusu Tasarladı

2 ay önce

Akıllı telefonlarıyla devrim yaratan Apple, geleneksel pizza kutularının yeteri kadar işlevsel olmadığını düşünenerek, inovatif tasarıma sahip yeni bir pizza kutusu tasarladı.

Tasarımlarıyla daima adından söz ettiren  Apple, günlük hayatımızın çok farklı bir noktasına el atarak, gelenekselleşen kare şeklindeki pizza kutularının yerine şirket bünyesinde tasarlanan dairesel pizza koruyucusunu koyarak farklı bir adım attı. Şirketin tarzını yansıtan pizza kutusu, parlak beyaz ve dairesel yapıya sahip.

KUTU İÇERİSİNDE BİRİKEN BUHARI ATIYOR

Bunun yanında kutu içerisinde biriken buharı atmak için tam sekiz adet deliği bulunuyor. Kutuda biriken buharın pizzayı yumuşattığı için böyle bir yönteme başvurulduğu belirtiliyor. Kağıt hamurundan yapılan kutu çevreyi de kirletmiyor.

PATENT İÇİN İLK BAŞVURU 2010 YILINDA YAPILDI

Pizza kutusunun patenti için ilk kez 2010 yılında başvurusunu yapan  Apple, yedi yıl sonra bu teknolojiyi adına mal etmeyi başardı. Kutunun tasarımına,  Apple Park Cafe'nin yöneticisi Francesco  Longoni de katkıda bulundu.

Çalışanlar pizzaları kendi odalarına götürmek isterse pizzalar yumuşamasın diye tasarlanan ürün hava ve nemin hareketine imkan veriyor. Katlı yüzey, pizza ve kutunun tabanı arasında bir boşluk oluşmasını sağlıyor. Isıyı hapseden bu bölme sayesinde pizza kolay bir şekilde soğumuyor.

FARKLI BİR AMACI VAR

Apple'ın uzun uğraşlar sonunda tasarladığı pizza kutusu aslında çok daha derin bir anlam içeriyor. Dairesel pizza kutusu, çalışanların etrafında mükemmel tasarımlı ürünler bulunduğunda çalışanların da mükemmel ürünler üreteceği düşüncesiyle,  Apple çalışanlarına ilham vermesi için geliştirilmiş.

Kaynak: Ontrava.com12 Yıl Sonra Tüp Bebek Yöntemiyle Anne Oldu, Bebeğini Susturamayınca Öldürdü 'Çocuklar Duymasın'ın İlk Fragmanı Yayınlandı!
Galatasaray, Belhanda'yı 8 Milyon Euro Karşılığında Transfer Etti