Apple'dan Şifre Devrimi! - Son Dakika

Apple'dan Şifre Devrimi!

12.01.2012 09:40
Apple'dan Şifre Devrimi!, System.String[]

Apple'ın aldığı patent; bilgisayarınızın açılış şifresini ve daha fazlasını ilginç bir yere sokuyor!

Burak Öztürk

Apple patente doymuyor... Apple'ın aldığı yeni patente göre, siz şifrenizi unutsanız bile, eğer önceden izin verdiyseniz, güç adaptörünü o cihaza taktığınızda şifreye gerek kalmayacak. Çünkü şifre, zaten güç adaptöründe kayıtlı olacak!

Basitçe anlatmak gerekirse; eğer şifrenizi unutursanız ekranınızda belirecek bir uygulama size özel güç adaptörünü cihaza takmanızı isteyecek. Adaptörü takar takmaz cihazınız sizi tanıyacak ve şifre adımını atlayacak. Çünkü bu adaptör bazı şifrelerinizi saklayacak ve gerektiğinde de yardımınıza koşacak.

Peki bu bize ne sağlayacak? Şifreniz adaptörünüzde kayıtlı olacağı için bu yenilikten sonra artık basit parolalar koymak yerine daha karmaşık ve bulunması zor olan parolalar kullanabileceksiniz .

Patetin açıklamasında belirtildiği üzere, eğer orijinal adaptörünüzü kaybederseniz de korkmanıza gerek yok çünkü şifreleriniz yazıcınız, modeminiz ve ikinci bir adaptörünüz gibi cihazlarda da kayıtlı olacak.

Apple'ın bu girişiminin güvenlik alanında büyük bir çığır açacağına şüphe yok.

Apple'dan Şifre Devrimi!
Apple'dan Şifre Devrimi!

- Kaynak: Chip.com.tr

Son Dakika Teknoloji Apple'dan Şifre Devrimi! - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Manchester City'nin takımdan gönderdiği Jeremy Winsten, intihar etti Son Dakika! Hezimetin faturası ona kesildi: Ermenistan askeri istihbarat biriminin başkanı General Hovanes görevden alındı Dünyada sadece Tokat'ta çıkan milyonlarca yıllık taş, işlendikten sonra gramı 700 dolardan satılıyor Kocasına mesaj atan Özlem Parlu'nun üzerine yürüyen Selin Ciğerci'ye hapis istemiyle dava açıldı İnternetten satın aldığı sahte alkol nedeniyle 6 kez kalbi duran kadın hayatını kaybetti Korona tedavisi gören İmamoğlu'ndan metro müjdesi: 28 Ekim'de açılıyor, 10 gün ücretsiz olacak Muharrem İnce: Memleket Hareketi'nin kurucularını bir iki gün içinde açıklayacağım Çukur dizisinde, şüpheli şekilde ölü bulunan Aleyna Çakır'ın yaşadıkları canlandırıldı