Son Dakika Haberleri: Apple Intel'in modem birimini satın almak için görüşürüyor

Apple Intel'in modem birimini satın almak için görüşürüyor

3 gün önce

ABD'li teknoloji devi Apple, Intel'in modem birimini satın almak için görüşmeler yapıyor. Olası bir anlaşmanın Apple'ın kendi cihazlarına özel bir modem oluşturma planını destekleyeceğine dikkat çekiliyor.

ABD merkezli teknoloji şirketi Apple, yarı iletken üreticisi Intel'in modem birimini satın almak için görüşmelerini sürdürüyor.

The Information'ın konuyla ilgili bilgisi olan kaynaklardan edindiği bilgilere göre, Intel modem birimini parçalar halinde satmayı değerlendiriyor. Intel'in Almanya'daki çip üreticisi Infineon'un modem operasyonlarını satın almasının ardından Apple'ın Intel'in söz konusu modem biriminin en güçlüsü olarak değerlendirilen Almanya'daki birimiyle ilgilendiği belirtildi. Olası anlaşmanın Apple'ın kendi cihazlarına özel bir modem oluşturma planlarını destekleyeceğine dikkat çekilirken, iki şirket arasındaki görüşmelerin geçen yıldan bu yana devam etmesi ve henüz sonuçlanmaması sebebiyle söz konusu anlaşmanın başarısız olabileceği vurgulandı.

TELİF HAKKI ANLAŞMASIYLA SONA ERDİĞİ BELİRTİLMİŞTİ

The Wall Street Journal'da geçen ay yayınlanan bir haberde, Apple'ın Intel'in modem biriminin bazı parçalarını satın almak için görüşmelere başladığını, ancak söz konusu görüşmelerin Apple'ın yarı iletken üreticisi Qualcomm'la telif hakkı anlaşmasına varmasıyla sona erdiği belirtilmişti.

Apple Intel'in modem birimini satın almak için görüşürüyor
Haber Yayın Tarihi : 12.06.2019 10:51 Kaynak: DHAABD basını yazdı: F-35'ler savaşamıyor! Akılalmaz hatalar var ABD'den yeni Türkiye açıklaması: Aramızın açılmasına izin vermeyeceğiz Fenerbahçe'nin yeni transferi Murat Sağlam kimdir? Trump'tan 2020 seçimi için dikkat çeken çıkış: Ekonomide görülmemiş bir çöküş yaşanır