Apple Kazanıyor, Onlar İse... - Son Dakika

Apple Kazanıyor, Onlar İse...

19.02.2012 02:00
Apple Kazanıyor, Onlar İse..., System.String[]

Apple, iPad'in satışından milyon dolarlar kazanırken, iPad'i yapan işçiler ise bakın ne kazanıyor...

Foxconn'daki kötü iş koşulları artık herkesin malumu... Güney Kore'de yayın yapan bir gazetedeki habere göre Çin'deki fabrikada çalışanlar iPad'in satış fiyatının sadece 8 dolarını kazanıyor.

iPad'in satış fiyatının yüzde 1.6'sıyla çalışan Çinli işçiler bir yana Kore'de çalışanlar Çinlilere göre daha şanslı görünüyor. Zira Kore'dekilerin iPad'in satış rakamından aldığı pay 34 doları buluyor.

Kötü iş koşullarına isyan eden Çinli bir Foxconn çalışanı genç kadın, CNN'e verdiği demeçte şu sözleri kaydetti: "Her gün birbiriyle aynı... Uyanıyorum, işe gidiyorum, eve geliyorum, yatıyorum, sonra sabah kalkıp yine işe gidiyorum. Tıpkı bir hayvan gibiyim."

Apple Kazanıyor, Onlar İse...
Apple Kazanıyor, Onlar İse...

- Kaynak: Chip.com.tr

Son Dakika Teknoloji Apple Kazanıyor, Onlar İse... - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Alaska'da 7.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi! Tsunami uyarısı yapıldı Şeyma Subaşı, vücudunu yağladığı anları paylaştı Koronavirüsü yenen insanlarda semptomlar 2 veya 3 ay daha görülüyor İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu'ndan Ümit Özdağ'a jet yanıt: Niyetiniz ve pazarlıklarınız ifşa olmuştur İYİ Partili Ümit Özdağ: İstanbul İl Başkanımız Buğra Kavuncu FETÖ'cü, Meral Akşener'in haberi vardı Meteoroloji, 57 ile sağanak yağış uyarısında bulundu "Türk burgeri değil Yunan burgeri satacağız" diyen Suudi şirket, Türkiye'de sektör lideri çıktı İmamoğlu'nun 2020 diye paylaştığı fotoğraf 2014 yılına ait çıktı