Apple, Sanal Gerçeklik İşinde Ciddi Görünüyor - Son Dakika

Apple, Sanal Gerçeklik İşinde Ciddi Görünüyor

27.02.2015 14:47
Apple, Sanal Gerçeklik İşinde Ciddi Görünüyor, System.String[]

Öncelikle tutkulu bir ekip hedefleniyor.

Mahmut Saral - -

Kısa aralıklarla birçok farklı isimden Virtual Reality - sanal gerçeklik cihazları üzerine çalışmaların yapıldığına dair bilgiler geliyor. Oculus Rift, Project Morpheus, Gear VR, HoloLens, SteamVR ve dahası derken Apple'ın da bu sektörde ciddi adımlar attığını söyleyebiliriz.


Daha önce yaptığımız haberlerimizde, Apple'ın sanal gerçeklik tarafında da patentlerinin olduğu ve alanında uzman elemanlar aradığı bilgileri gelmişti. Şimdi bu bilgilere yenileri eklendi ve yeni iş ilanları yayınlandı.


Görüntü sistemleri ve sanal gerçeklik üzerine bilgili isimler arayan Apple, hem cihaz geliştirme hem de bu cihazın yazılımsal tarafında ciddi çalışmalar yapmak üzere harekete geçecek.


Sanal gerçeklik yardımıyla kendimizi oyunların içinde bulabilir, okuduğumuz kitabın sayfalarını yaklaşabilir, sosyal medyayı sanki içindeymişiz gibi takip edebiliriz.


Yeni bilgiler geldikçe haberdar edeceğiz.Mahmut Saral - Teknokulis : http://www.teknokulis.com
Apple, Sanal Gerçeklik İşinde Ciddi Görünüyor
Apple, Sanal Gerçeklik İşinde Ciddi Görünüyor

Kaynak: Teknokulis

Son Dakika Teknoloji Apple, Sanal Gerçeklik İşinde Ciddi Görünüyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Ünlü şarkıcı Sibel Tüzün, Ankara Anlaşması'yla Londra'ya yerleşti Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü: Hastanelerimiz, yoğun bakımlar doluyor Tartışmalı Oxford-Astrazeneca koronavirüs aşısı yeniden incelenecek Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması saat kaçta başlıyor? İçişleri Bakanlığı detayları paylaştı İranlı nükleer bilimci Fahrizade'nin öldürülmesi sonrası Netanyahu'dan itiraf gibi sözler: Gergin günler bizi bekliyor Jese Rodriguez'in sevgilisinin doğum günü partisine gitmesi taraftarı çileden çıkardı Taksici, oğlunu ziyarete gittiği cezaevi önünde 9 kurşunla öldürüldü Bebeğine çamaşır suyu enjekte etmişti! Mahkemede dikkat çeken 'mektup' detayı