Son Dakika Haberleri: Suudi Arabistan, Transfer Döneminin En Çok Para Harcayan 6. Ülkesi Oldu

Suudi Arabistan, Transfer Döneminin En Çok Para Harcayan 6. Ülkesi Oldu

7 gün önce

Suudi Arabistan Ligi, transfer döneminde 152 milyon dolarla en çok para harcayan 6. ülke oldu. Takımlar, geçtiğimiz sezona oranla yüzde 485'lik artış yakaladı.

Transfer döneminin kapanmasının ardından ülkelerin harcamaları tek tek hesaplandı. Avrupa'nın 5 büyük ligi olarak kabul edilen; İngiltere, Almanya, İspanya, Fransa ve İtalya bu alanda da zirveyi bırakmadı. Ancak esas sürpriz 6. sırada gelen Suudi Arabistan'la oldu. İngiltere 1.4 milyar dolar ile zirveyi alırken, İtalya 1 milyar dolarla ikinci sırada geldi.

SÜRPRİZ ÜLKE ARABİSTAN

İspanya hemen arkalarında 960 milyon dolarla bulundu. Fransa 418.8 milyon dolar ve Almanya da 391.3 milyon dolar harcadı. Sürpriz ülke olarak dikkat çeken Suudi Arabistan 152.1 milyon dolarlık harcamasıyla dikkatleri üzerine toplamayı başardı. Suudi Arabistan takımları 2017'ye oranla yüzde 485.4'lük bir artış yakaladı.

ÇİN 10. SIRADA YER ALDI

Hemen arkalarında da diğer Avrupa ülkeleri Belçika, Portekiz ve Hollanda geldi. Çin de 81.8 milyon dolarlık harcamasıyla 10. sırada kendine yer buldu.

Kaynak: Skorer


YORUMLAR


UEFA, Türkiye'nin EURO 2024 Adaylık Dosyasını Açıkladı Beşiktaş'ın Şilili Oyuncusu Enzo Roco, Avrupa Liginde Haftanın 11'inde Yer Aldı

Fenerbahçe'nin UEFA Avrupa Ligindeki Rakibi Spartak Trnava'dan Gözdağı İETT, İstanbul'da Ulaşımın Bugün Yüzde 50 İndirimli Olacağını Duyurdu