Araştırma ve Uygulama Hastanesi Hemodiyaliz ve Nükleer Tıp Ünitesi Açıldı - Son Dakika

Araştırma ve Uygulama Hastanesi Hemodiyaliz ve Nükleer Tıp Ünitesi Açıldı

11.01.2012 18:27
Araştırma ve Uygulama Hastanesi Hemodiyaliz ve Nükleer Tıp Ünitesi Açıldı, System.String[]

Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Hemodiyaliz ve Nükleer Tıp ünitelerinin açılışı gerçekleşti.

Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Hemodiyaliz ve Nükleer Tıp ünitelerinin açılışı gerçekleşti. Hemodiyaliz ünitesinin günde 12 hastaya bakabileceği belirtiliyor.

Harran Üniversiesi Yenişehir Yerleşkesi'ndeki Tıp Fakültesi Hastanesi'nde, 6 yatak kapasiteli ve günde 12 hastaya hizmet verecek hemodiyaliz ünitesinin açılışı gerçekleşti. Program öncesi, Tıp Fakültesi polikliniklerini gezen ve vatandaşlarla sohbet eden Vali Celalettin Güvenç ve Rektör İbrahim Halil Mutlu, hasta olan vatandaşlara geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Açılışta konuşan Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu, 38 öğretim üyesi ile başlayan tıp fakültesinin, bugün 115 öğretim üyesi ile hizmetine devam ettiğini kaydetti. Fakültenin, imkanlar ölçüsünde büyümeye hızla devam edeceğini dile getiren Mutlu, hastane için mekan sıkıntısı yaşadıklarını belirtti. Hastanenin sorununun ilin sorunu olduğunu ifade eden Mutlu, "Umarız ki kısa zaman içinde bu sıkıntıda çözülür." dedi.

Daha sonra Tıp Fakültesi'nin bünyesinde hizmet verecek olan 6 yataklı Hemodiyaliz Ünitesi'nin açılışını Rektör Mutlu ile birlikte gerçekleştiren Vali Güvenç, eğitimle birlikte sağlık konusunun öncelikli işleri olduğunu ve bu anlamda üniversitenin her geçen gün ilerleme kaydetmesinin mutluluk verici olduğunu belirtti. Üniversitenin, yer sıkıntısı yaşadığını gördüğünü anlatan Vali Güvenç, "Bu kronikleşen sorunu da çözeceğimize inanıyorum. Önemli olan halkımıza hizmet, vatandaşımıza hizmettir. Üniversitenin de amacı o, milli eğitimin de o, valiliğin de o. Asıl olan vatandaşın hayat seviyesinin yükseltilmesidir. Bu konuda gerekli çalışmaları yapacağız." şeklinde konuştu.

Vali Güvenç ve beraberindekiler, ilaçla görüntü elde işini gerçekleştiren Nükleer Tıp Ünitesi'nin açılış kurdelesini keserek, üniteyi gezdi. Tıp Fakültesi öğrencileriyle de sohbet eden Vali Güvenç, daha sonra üniversiteden ayrıldı. Açılış programına Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Harran Üniversitesi Rektörü İ. Halil Mutlu, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Aydın ve akademisyenler katıldı.

Araştırma ve Uygulama Hastanesi Hemodiyaliz ve Nükleer Tıp Ünitesi Açıldı
Araştırma ve Uygulama Hastanesi Hemodiyaliz ve Nükleer Tıp Ünitesi Açıldı

Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Araştırma ve Uygulama Hastanesi Hemodiyaliz ve Nükleer Tıp Ünitesi Açıldı - Son Dakika


Son Dakika

Arka Sokaklar'ın Pınar'ı İstanbul'u terk edip, çocuk sahibi oldu! İşte son hali 00:28 Arka Sokaklar'ın Pınar'ı İstanbul'u terk edip, çocuk sahibi oldu! İşte son hali Türkiye'nin AB'den destek talebinin ardından 00:01 Türkiye'nin AB'den destek talebinin ardından "Help Turkey" etiketiyle 2 milyona yakın tweet atıldı Türkiye, yangınlara karşı AB'den yardım talep etti! 3 uçak yolluyorlar 23:17 Türkiye, yangınlara karşı AB'den yardım talep etti! 3 uçak yolluyorlar
Manavgat'ta hareketli gece! Otel bölgesinde yeniden yangın başlayınca silahını alan ormanın içine koştu 22:59 Manavgat'ta hareketli gece! Otel bölgesinde yeniden yangın başlayınca silahını alan ormanın içine koştu Arkadaşlarıyla pikniğe giden genç kadın kazara vurularak öldü 21:56 Arkadaşlarıyla pikniğe giden genç kadın kazara vurularak öldü Milyon takipçisi olan TikTok fenomeni Anthony Barajas, kız arkadaşıyla gittiği sinemada gözünden vurularak öldürüldü 21:09 Milyon takipçisi olan TikTok fenomeni Anthony Barajas, kız arkadaşıyla gittiği sinemada gözünden vurularak öldürüldü
Norveç'ten sonra Fransa Plaj Hentbolu Kadın Milli Takımı da bikini giyme zorunluluğuna tepki gösterdi 19:56 Norveç'ten sonra Fransa Plaj Hentbolu Kadın Milli Takımı da bikini giyme zorunluluğuna tepki gösterdi Şeyma Subaşı'nın Türk bayraklı paylaşımı büyük tepki topladı! Deniz Akkaya verdi veriştirdi 17:49 Şeyma Subaşı'nın Türk bayraklı paylaşımı büyük tepki topladı! Deniz Akkaya verdi veriştirdi
Advertisement