Araştırmacı Yazar Sevda Türküsev: "Vicdan Eğitimi Önemli" - Son Dakika

Araştırmacı Yazar Sevda Türküsev: "Vicdan Eğitimi Önemli"

26.05.2014 10:46
Araştırmacı Yazar Sevda Türküsev:

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi'nde düzenlenen konferansa katılan Araştırmacı Yazar ve Beyaz TV’de Net Program’ını sunan Sevda Türküsev, vicdan eğitiminin önemli olduğunu söyledi.

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi'nde düzenlenen konferansa katılan Araştırmacı Yazar ve Beyaz TV'de Net Program'ını sunan Sevda Türküsev, vicdan eğitiminin önemli olduğunu söyledi.

Namık Kemal Üniversitesi Çerkezköy Meslek Yüksek Okulu'nca 'Hayata Anlam Katmak ve Hayata Meydan Okumak' konulu konferans düzenlendi. Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu'nda gerçekleşen ve Araştırmacı Yazar Sevda Türküsev'in konuk olarak katıldığı konferansa öğrenciler büyük ilgi gösterdi.

Türküsev konuşmasına hayata anlam katmak ve hayata meydan okumak için insanın özgüven olması olduğunu belirterek başladı. Türküsev, "Hayata anlam katmanın ya da hayata meydan okumanın en önemli unsur olduğunu bilmek gerek. O da bu konuda zaferin en büyüğü kişinin kendisini yenmesidir. Kişi önce kendisiyle barışık olmalı, özgüven sahibi olmalı, yaşamı sevmeli, çevresini ve arkadaşlarını sevmeli. Kişi bunlara sahip olduğunda hem kariyerini hem de özgüvenini kazanmıştır. ve başarılı olmaması için de bir nedeni yoktur. Eğer insan kendisiyle çekişir ise hem yakınlarına hem topluma zarar verir ve şekilde de başarılı da olamaz. Olması da mümkün değildir" dedi.

"KİŞİ HAYATA ANLAM KATMAK YA DA MEYDAN OKUMASI İÇİN VİCDAN HESABI YAPMALI"

Araştırmacı yazar Sevda Türküsev, insanın yaptığı her işte vicdan hesabı yapması ve yapacağı işe de bu yönde bakması gerektiğini ifade ederek, "Genelde her şey para değildir. Her şey de para olmadığına göre vicdan hesabı demek ki önemlidir. Her ne iş yaparsak yapalım o işi yaparken kendimizin vicdan hesabı yapması en doğrusudur" diye konuştu.

Kitap okumayan ile okul okumamış insan arasında hiçbir fark olmadığını da belirten Yazar Türküsev, "Şunu özellikle belirtmek istiyorum. Bu sözümü sakın unutmayın. Kitap okumayan ile okuma yazma bilen ve hiç okula gitmeyen arasında hiçbir fark yok. Tahsille eğitim çok farklı şeyler. Üniversite okumuş olabilirsiniz ancak eğer insan vicdan eğitimi yapmıyor ise birilerine zarar verir. Örneğin papatyaları çiğnerseniz zarar vermiş olursunuz. Evrensel hukukta bilgisizlik olmaz. Kuran-ı Kerim'de bile çalışın diyor. Eğer çalışırsanız Allah size karşılığını verir diyor" şeklinde konuştu.

Türküsev, gençlerin hedefi olmadığını, hedefsiz olarak yaşam sürdüğünü ve bu şekilde olanların hayata bir anlam katamayacağı gibi hayata da meydan okuyamayacaklarını belirtti. Hayatı anlamak ya da meydan okumak için kişinin hedefi olması gerektiğini söyleyen Türküsev, "Özellikle çocuk kadınlara ben çok karşıyım ve bu konuda da mücadele ediyorum. Ben kendine Müslüman değilim ben tüm toplumun her kesimini düşünen ve onların iyiliğini, rahatlığını, insanca yaşamasını isteyen biriyim" dedi. - TEKİRDAĞ

Araştırmacı Yazar Sevda Türküsev: Vicdan Eğitimi Önemli
Araştırmacı Yazar Sevda Türküsev: Vicdan Eğitimi Önemli

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Araştırmacı Yazar Sevda Türküsev: 'Vicdan Eğitimi Önemli' - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Hacıyev'den, Ermenistan'ın Berde'ye saldırısına tepki: Erkeklerse savaş alanında ortaya çıksınlar Prim borçları nedeniyle emekli olamayanlara büyük fırsat! Yapılandırma için 2 ayınız var Otoyol ve köprülere "dinamik fiyatlandırma" modeli geliyor: Geçişler ucuzlayacak Son dakika! Ermenistan 1. Ordu Komutan Yardımcısı Albay Artur Sarkisyan öldürüldü Manavgat'ta defne yaprağından 5 milyon lira gelir bekleniyor Korona tedavisinde çığır açacak araştırma! Herkesin evinde olan Aspirin virüsün düşmanıymış Hagi mi, Alex mi? Fenerbahçe efsanesi Emre Belözoğlu, klişe soruda herkesi ters köşeye yatırdı İran lideri Hamaney, Macron'un tavrını "ahmakça" olarak nitelendirdi