Son Dakika Haberleri: Ardahan'da Bir İlçe ve 3 Köy Karantinaya Alındı

Ardahan'da Bir İlçe ve 3 Köy Karantinaya Alındı

22 gün önce

Dha YURT - Ardahan'da bir ilçe ve 3 köy karantinaya alındıArdahan'ın Hanak ilçe ve ilçeye bağlı 3 köy kuduz tehlikesi nedeniyle karantinaya alındı.

Dha YURT - Ardahan'da bir ilçe ve 3 köy karantinaya alındı

Ardahan'ın Hanak ilçe ve ilçeye bağlı 3 köy kuduz tehlikesi nedeniyle karantinaya alındı.

Dağda aç kalan tilkilerin köylere inerek köpek ve kedilere bulaştırdığı tahmin kuduz nedeniyle Hanak ilçesine bağlı Sevimli Köyünün girişine, Burada kuduz hastalığı var yazılı tabela asıldı. Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Turgay Şişman, Hanak ilçesine bağlı Sevimli köyünde bir köpekte kuduz vakasının tespit edildiğini ve köyün 3 ay süreyle karantinaya alındığını belirtti. Karantinaya alınanan ilçe ve köylere hayvan giriş çıkışının yasak olduğunu ifade eden Şişman, Tedbir amaçlı Hanak ilçe merkezi ile birlikte Börk ve Binbaşak köyleri de karantinaya alındı. Yani buralar riskli bölge durumunda. Söz konusu noktalarda 300'e yakın kedi ve köpek aşılandı. Aşı çalışmaları devam ediyor. Virüsün yaban hayvanlardan özellikle tilkilerden bulaştığını tahmin ediyoruz diye konuştu.


Zeytin Dalı Harekatı'ndan İkinci Acı Haber: Piyade Üsteğmen Şehit Düştü Terör Yandaşlarından Sosyal Medyada 3 Yalan Daha! PKK, Bu Kez Kendini Yalanladı
Afrin'e Sessiz Kalıp Alaska'ya Ağlayan Gupse Özay, Tepki Gelince Paylaşımını Sildi