Ardahan'da Kültür Hizmetleri - Son Dakika

Ardahan'da Kültür Hizmetleri

05.01.2012 11:00
Ardahan'da Kültür Hizmetleri, System.String[]

Ardahan Valisi Mustafa Tekmen, kentte kültür hizmetleri kapsamında tarihi eserlerin envanterini çıkarmayı amaçladıklarını bildirdi.

Ardahan Valisi Mustafa Tekmen, kentte kültür hizmetleri kapsamında tarihi eserlerin envanterini çıkarmayı amaçladıklarını bildirdi.

Vali Tekmen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şehir merkezindeki geçmişi yaklaşık 100 yıla dayanan tarihi kongre binasındaki restorasyon çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

Tekmen, "Bu binamızın şehre kültürel olarak çok büyük bir katkısı olacak. Çünkü tarihi misyona uygun hale getirilecek. Ancak bu binada Müze Müdürlüğü kurulması yönündeki çalışmalar, bize ait tarihi eserlerin envanterinin çıkarılmasına bağlı. Bizim önceliğimiz bu eserlerin tespitini yapmak. Yani Ardahan'a ait tüm eserlerin envanterini çıkarmak" dedi.

Müze Müdürlüğünün kurulmasını ikinci aşama çalışma olarak nitelendiren Tekmen, "Bize ait olan kültürel eserler, yani müzelerde sergilenen eserler başka illerin müzelerinde sergileniyor. Biz önce onları tespit edeceğiz. Çünkü sayısını ortaya çıkarmamız lazım. İkinci aşama olarak Müze Müdürlüğünün kurulmasına geçeceğiz. Çünkü Müze Müdürlüğü bizim için çok önemli. Yani açılacaksa aktif bir halde açılmalı. Yeri ve konumu her haliyle müzeye uygun olmalı" diye konuştu.

- ARDAHAN

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Ardahan'da Kültür Hizmetleri - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Giresunspor, yenik duruma düştüğü maçta Adanaspor'u 4-3 mağlup etti Kadro dışı kalan Mesut Özil isyan etti: Adalet için sesimi yükselteceğim Kremlin Sözcüsü Peskov'un doğum günü partisi Rusya'da ortalığı karıştırdı 15 yaş küçük sevgilisiyle yatakta oğluna yakalanan anne, evlat katili oldu Eski HDP'li milletvekili Demir Çelik'in gri kategoride aranan terörist oğlu yakalandı Akılalmaz plan! İlişkilerini başkalarına anlatan eski sevgilisini günlük kiralık eve çağırıp öldürmüş Depreme canlı yayında yakalanan İzlanda Başbakanı büyük korku yaşadı Çoklu organ yetmezliğiyle savaşan Hakan Taşıyan'dan müjdeli haber geldi